Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Nehéz építésvezetőként dolgozni?

Nehéz építésvezetőként dolgozni?

Figyelt kérdés
Mennyi idő mire beletanul az ember?

2022. okt. 24. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Mondjuk, elvégzi a müszaki egyetem építészmérnöki karát. Ott kezdődik.
2022. okt. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 1-2 év, mire beletanulsz.

Nem nehéz, ha az emberekkel normálisan kommunikálsz, érted is, amiről beszélsz, és mindig tartod a szavad.

2022. okt. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Építésztechnikusi végzettséggel bele se vágj. Ha építész diplomád van, akkor egy nagy építkezésen esetleg művezető lehetsz néhány évig. Az egyik legnagyobb kihívás a jó építésvezető...mindegy, hogy egy 100 milliós új családi ház, vagy egy nagyobb beruházás, ötven lakásos társasház, esetleg gyár.
2022. okt. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes ez, a tudás, határozottság, és előre gondolkodás együttese kell.


Ismerek építésvezetőt akire azt mondják, hogy nagyon jó építésvezető. Beletanult a szakmába, átlátja, tud előre gondolkozni. Valahol ez a legfontosabb azonnal tudja, hogy egy adott művelet mennyi idő, mennyi ember, mi kell hozzá. Emberekkel szemben is megvan a kiállása, egyszerűen zseniálisan össze tud szervezni mindent és tud haladni, határidőket tartani. Vállalkozók is ezt szeretik, ha haladnak.


Ellenben szakmailag néha csinál olyan blődségeket, ami egyértelműen a szaktudás hiányából ered.


De ismertem olyat, aki nagyon nem tudott bánni az emberekkel, nem tisztelték, nem hallgattak rá, úgy esélytelen haladni.


Ismertem olyat is, akinek hiába a papír, egyszerűen nem érdekelte a szakma, nem gondolkozott. Ha kapott feladatot elvégezte, de nem látott előre, mindig csak ment az események után.

2022. okt. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy idős szakembernek nem lehet hülyeséget mondani, mert utána többnyire nem fog rád hallgatni. Viszont ezt helyrehozhatod, vagy elkerülheted. Ha nem vagy valamiben biztos, akkor kérd ki a véleményüket egy adott munkával kapcsolatban. Kezdőként és később is sokszor kaphatsz így jó tanácsokat.

Jól kell tudni bánni az emberekkel.

Mindig rendszerben, több szálon kell gondolkodni, azaz ok-okozati összefügéseket átlátni és kalkulálni vele. Mindezt persze párhuzamosan egymással.

Pl: gyakori, hogy 4-6 több fős csapatot irányítasz egyszerre egy helyen, de egymástól teljesen független munkán, de az is gyakori, hogy az egyik munkafázis elvégzése után tudja folytatni a másik csapat. Viszonylag gyakori, hogy a céges telo 10% alá merül nap végére, mert annyit telefonáltál (csak céges dolgok miatt)


Most hétvégén volt egy nagyobb épület gépészeti átalakításunk egy nagy cégnél, ahol 2 napig 6-18-ig 8 különböző csapat (45-50 fő, 4 alvállalkozóval) egyszerre dolgozott, többnyire egymás munkájától függött a munkavégzésük. 3 órával korábban végeztünk :) -> jó csapatok, jó vezetés!


Kell pár év mire bele tanulsz, kb 5 éve csinálom ezt. A hétvégét a kisújamból kiráztam, úgy hogy még a privát dolgaimat is intéztem mellette. Az első 1-2 év az rohangálósan stresszes volt :))

2022. okt. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalat és ambíció kérdése, valamit az, hogy tudsz bánni az emberekkel
2022. okt. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#5 A vélemény kikéréshez tegyük hozzá, hogy azzal is vigyázni kell, nehogy az jöjjön le nekik, hogy semmihez nem értesz és megvezethető vagy.


Illetve néha muszáj konfrontálódni, tipikusan az ilyen "20 éve így csinálom" mondatoknál, amikor 20 éve csinálja rosszul.


Tény, kell a jó emberismeret és határozott kiállás és tudni kell mindenkivel beszélni.

2022. okt. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem.Úgy tudtam,hogy általában elég a technikusi végzettség is.
2022. okt. 28. 17:45
 9/9 anonim ***** válasza:
Művezető lehet technikus. De felelős építésvezető minimum bsc végzettséggel+gyakorlati idővel
2022. nov. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!