Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Romániában egy 80 négyzetméter...

Romániában egy 80 négyzetméteres házat kulcsrakészen felépítenek 16-18 millióért. Nálunk ugyanaz a ház miért kerül 60-80 millióba?

Figyelt kérdés

Romániában (Kovászna) egy 80 négyzetméteres ÚJ házat kulcsrakészen felépítenek 16-18 millióért.

Nálunk ugyanaz a ház Magyarországon miért kerül 60-80 millióba?

Jó értem, hogy a telek is plusz ha jó helyen van.

De akkoris irreálisnak tartom a magyar ingatlanárakat. Ti is?

Vajon egyszer itt is kipukkan az ingatlanlufi?


2022. nov. 9. 08:20
1 2
 11/12 Cubina ***** válasza:
100%

Én Kanadában élve gondolkodtam azon, hogy egy 50-es években készült, kívül-belül felújításra szoruló, egyszintes faház miért kerül 900.000 dollárba. Egy ugyanolyat itt nálunk 6 millió forintért lehet venni. Ez volt 2010-ben. Azóta teljesen elszálltak az árak, egy vityilló is másfél millió dollártól kezdődik.

És az a röhej, hogy licitálni kell a házakra, mert hiába óriási a terület, Kanada minél több természetet akar megtartani, ezért nem épül annyi ház, mint amennyire igény van.

2022. nov. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem a linket. Fúrt kút, pöcegödör... na hát ilyet nálunk 5millióért is kapsz 😂

Viccet felretéve, ez a ház közel sincs kész. Nyugodtan rászámolhatsz még 15 milliót a befejezésre. Aztán ott vagy, hogy 45-50M Ft körül azért elég jó házakból válogathatnál Magyarországon falusi környezetben. Fúrt kút, pöcegödör nélkül.

2022. nov. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!