Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Nehéz megtanulni csempét...

Nehéz megtanulni csempét felrakni? ,jobb a szakember?

Figyelt kérdés

2022. nov. 13. 18:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Persze szakember jobb nem kérdés, én könyvből csináltam, nem lett rossz, de most már másképp csinálnám.
2022. nov. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem ördöngős dolog,mert a burkoló is megtanulta .De olyan helyen lerakni az első darabokat ami nagyon szembetűnő,nem ajánlanám.A nagyon drága csempéket sem ajánlanám szabogatni célszerszám nélkül. Sok esetben az olcsó munka lesz a drága.
2022. nov. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

A hidegburkolat az egy olyan kényes pont amit átlag ember 20 évig nézeget mielőtt kicserélné. Elvileg, ha van türelmed és affinitásod elsőre lerakhatod úgy is mint egy jobb burkoló. Csak neked valószínűleg hatványozottan több időbe fog kerülni és nagyon sokszor vissza szeded mire jó lesz. Bár ezt is inkább az igényesség mértéke dönti el hol adja fel az ember... én a zuhanyzót csempéztem ki apámnak, ami 5 m2 felület. Soha többet, de nem mondod meg róla hogy nem szaki csinálta, nekem erre elment 2 napom!!!

Így az új házba hívtam ügyes burkolókat, és nem bántam meg a 10000 ft-os m2 árukat. Ebbe benne voltak a segédanyagok is, szóbal nekem csak a burkolatot, fugát és szilót kellett biztosítanom. És szívesen nézegetem, és nem azt látom itt se jó meg ott se jó, de legalább olcsó volt.

2022. nov. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Nekem szakember elb.szta úgyhogy felszedtem.

Elsőre elrontottam.

Másodikra elértem a szaki minőségét.

Harmadikra végre a lefolyóba folyt a víz.

2022. nov. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

A csempét nem lerakják, hanem fel. A járólapot rakják le! :)


Ha van hozzá kézügyességed és érzéked, akkor nem nehéz megcsinálni mai szerszámokkal, régen készültek undorító munkák laikusok által. Azt most hagyjuk, hogy szakember is végez elégtelen munkát, mert az nem igaz! Szakember elégtelen munkát nem végez, csak olyan ember, aki magát úgy adja el, közben meg dehogy.


Laikusként ehhez nagy türelemmel kell hozzáállni és nem szabad kitűzni célként azt, hogy aznap márpedig Te ezt a falat leburkolod. Haladsz, ahogy tudsz, de türelemmel kell csinálni és nem szabad megelégedni a majdnem jóval, nem lehetnek ilyen gondolataid, "hogy nekem ez így jó lesz", "jól van ez így". Kevesebb ragasztót kell bekeverj egyszerre, mint amennyit egy szakember bekeverne és okvetlen ékes szintezőt használj, mert azzal úgy gondolom, hogy laikusként is szép munkát lehet végezni. Szükség van vízmértékre is és sűrűn ellenőrizd magadat. Mindenképpen kell egy csempevágó, ha nincs vagy veszel egyet vagy kérsz egyet kölcsön/kölcsönzöl egyet. Nem lehet sarokcsiszolóval szépen dolgozni! Kell egy fúrógép, egy keverőszár, egy kőműveskanál, egy fogazott glettvas és egy ölesléc a kezdősorhoz vagy egy egyenes léc.

2022. nov. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket :).
2022. nov. 15. 11:17
 7/11 Á.Zoli ***** válasza:

Attól függ, milyen munkáról van szó... Sok ügyes és jó rálátású ember létezik, aki elsőre jó érzékkel rendelkezik és vannak mások, akik 5 év mindennapi gyakorlás múlva sem lesznek képesek szépet csinálni.

A rutin hiánya szabhat gátat a minőségi kivitelezésnek, amit csak hosszú évek alatt tudsz elsajátítani.

Tételezzük fel, hogy van a 100%-os kivitelezés. Egyedül szakszerű tanácsok nélkül nem fogod tudni teljesíteni.

Kérdés még, hogy milyen burkolásról van szó?

Garázs vagy egy bonyolultabb fürdő? Esetleg ipari minőség, vagy luxus ház

2022. nov. 16. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kb 5 nm2-ről van szó egy konyhában.
2022. nov. 16. 07:12
 9/11 Á.Zoli ***** válasza:
76%
Azt szerintem meg lehet csinálni önállóan is. Szívesen segítek szóban, ha többet tudok róla
2022. nov. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

Betongerendát sokkal nehezebb!Kérj kölcsön csempevágót,hézagoló kereszteket, meg bordás simitõt és rakd fel magad.Sokkal könnyebb mint gondolnwd!

A Google a barátod, nem?Kêrdezd , ő megmondja neked.

2022. nov. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!