Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mindenki 100-150 m2-es ház...

Mindenki 100-150 m2-es ház építésére kíváncsi. De mennyibe kerülne kivitelezővel egy 70 m2-es ház, felépítése? Fele annyiba mint a 150-es?

Figyelt kérdés
2023. jan. 3. 07:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyenes az arányosság a négyzetméter és az ár között. Az építkezés "drágább" részeiből úgyanúgy kell egy kisebb épűletbe.
2023. jan. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehat ha epittetek egy 2m-es kinti wc-t, fullosra, teglabol, vakolva glettelve csempezve, akkor az nem jon ki 1.2M ft-bol? Mert mondjuk 600eFt/m2 a kulcsrakesz haz ara.
2023. jan. 3. 08:02
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Habár az alapterület rendesen nyom az áron, közel sem garantált, hogy fele annyiba fog kerülni.

Például, ha azt vesszük, hogy 350.000Ft/m2 a kivitelezés, és csak számokra vagyunk kíváncsiak, akkor egyszerű a matek.. 70x350.000 vs 140x350.000.

Ugyanakkor figyelembe kell venni az igényeket is. Van, akinek nem jó a 6000Ft-os burkolat, hanem 20.000-es kell, valaki mosható festéket akar. Egy kissebb házban érdemesebb egyedi bútorokban, egyedi megoldásokban gondolkozni a maximális helykihasználás miatt.

Szóval elméletileg igen, gyakorlatban nem.

Amennyiben csak egy nm2 árra vagy kiváncsi, akkoris van egy +\- 10%-os tartomány amiben elmozdulhat az ár, mert a fele akkor alapterület nem garantálja, hogy fele annyi anyag es munka szükséges.

2023. jan. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég hülye a példád, a kinti budiban nem lesz fűtés és áram, ablak, munkadíj, olyan, mint a rendes házban lenne. :D
2023. jan. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom ez kinek szólt, én a 3. vagyok, de a hozzászólásom még az előtt kezdtem írni, hogy a kérdező reakciója megszületett.
2023. jan. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Természetesen a kérdező kommentjére írtam :D, a #2 hozzászólásra
2023. jan. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Adrága dolgok mindkettőbe kellenek nem azon van a hangsúly hogy 140 cserép kell vagy 200 hanem hogy aki kijön megcsinálni azt ki kell fizetni és a kiszállási dijja ugyan ugy megvan sőt nagyobb munkánál lehet azt “el is engedi” igaz ez a fűtésre villanyra, nem az a lényeg, hogy plusz két kapcsoló meg két konnektor plusz 30 m vezeték hanem az, hogy valaki megcsinálja. Illetve alapköltségek, ha pl nincs a telken viz villany a szolgáltatónak édes mind1 te mekkora házat építesz ugyan annyiért viszik be a telekre.
2023. jan. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Közelítően azt lehet mondani, hogy ahány négyzetméter, annyi millió. Ez a becslés elég széles tartományt lefed.

"Tehat ha epittetek egy 2m-es kinti wc-t, fullosra, teglabol, vakolva glettelve csempezve, akkor az nem jon ki 1.2M ft-bol? Mert mondjuk 600eFt/m2 a kulcsrakesz haz ara."

Ez olyan pici, neki sem érdemes állni. Pontosabban egy ilyen bódét magad is össze tudsz eszkábálni...

2023. jan. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!