Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Belső válaszfalak vakolásnál,h...

Belső válaszfalak vakolásnál,hogy számolják a vakolat mennyiséget?

Figyelt kérdés
Kétszer kell venni minden falat és úgy levonni a nyílászárót?

2023. jan. 6. 23:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Kiszámolod a négyzetmétert és 2,5 cm szorzod (szabvány vakolat vastagság) de ha nem függös a fal akár töszörösse is lehet.
2023. jan. 7. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Pontosabban 0.025 méterrel szorozza a négyzetmétert, mielőtt még nekiáll tényleg 2,5-el szorozni... :)

A nyílászárókat nyilván lelehet vonni, csak nem érdemes, annyi tartalékot nem árt számolni, mint amennyit kitesznek a nyílászárók.

Nézd, ha egy normális s hozzád közeli tüzépről szerzed be az anyagot, akkor bontatlan zsákokat visszavásároltatni nem ügy, pénzt nem kapsz vissza, de levásárolhatod és lesz még ezer kiadás, amivel le is tudod azt vásárolni.

2023. jan. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igazad van
2023. jan. 8. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De én csak ha négyzetmétert akarok számolni,akkor minden falat ugye kétszer kell venni (két oldalát) meg a nyílászárót is kétszer levonni?

Tehát a vastagsággal nem szoroznám,mert az most nem kell nekem.

2023. jan. 8. 09:58
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szórakozol vagy mi van?

Az volt a kérdésed, hogy számoljál vakolat mennyiséget. A válasz ez! Nem az volt a kérdésed, hogy számold a vakolandó felület nagyságát. Amit Te számolnál, az négyzetméter felület. Ha arra vagy kíváncsi mennyi vakolat kell, akkor az még nem válasz a kérdésedre, mert a vakolatnak van vastagsága is!

2023. jan. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kérdező: hányéves vagy?? Értelmesen le írták!
2023. jan. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ezért kell matematikát tanulni.
2023. jan. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Hányéves,le írták"

Az rendben van,hogy van vastagsága is a vakolatnak.Akkor bocsánat rosszul kérdeztem,engem a m2 felület érdekel,nem a vakolat mennyiség.Mert az majd számítógépen ki lesz számolva még nem tudom milyen vastagsággal lesz.

Tehát mivel két oldala van a falnak kétszer kell venni igaz?

2023. jan. 8. 16:01
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha a másik felét is leakarod vakolni, akkor nyilván! Elnézésedet kérem, de el nem hiszem, hogy ez kérdés lehet...
2023. jan. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Pedig az.Mind a két oldalát leszokták nem?
2023. jan. 8. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!