Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Megbüntethetnek-e ha az...

Megbüntethetnek-e ha az ingatlan besorolása nem megfelelő?

Figyelt kérdés
Pár hónapja átszámozták a házakat és kaptam egy határozatot, hogy bár állandóra be vagyok jelentve és életvitelszerűen élek ott, az ingatlan hétvégi háznak van besorolva. Már öt éve használom így az ingatlant, eddig senkit nem zavart, most is az átszámozás miatt került ez elő. Az átminősítéshez tervrajzok kellenének, amim nincs. Ezt mennyire kell komolyan vennem? Büntethetnek miatta? Érdemes megcsináltatnom a rajzokat utólag és végigmenni az átminősítésen?

2023. jan. 15. 11:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Neked fontos valamiért - pl. hitelfelvételért - az átminősítés?

Mert egyébként a kutya nem foglalkozik vele, hogy te életvitelszerűen élsz a nyaralódban, rengetegen teszik.

2023. jan. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

...vagy el akarod adni?

Egyébként az átminősítés nem egyszerű dolog, mi is hasonlóban vagyunk.

Eleve a településrendezési tervben szerepelnie kell, az meg nincs mindennap.

2023. jan. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
15%
Ezt rendezze az,aki átsorolt,az önkormányzat.
2023. jan. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

#3

Sajnos automatikusan nem fogják tenni, kérelmeznie kell a Kérdezőnek.

Első lépésben a telek státuszát kell megváltoztattatnia és utána következik a rajta levő felépítmény elbírálása.

Ha külterületként van nyilvántartva, akkor a belterületté nyilvánításához kell az önkormányzati területrendezési terv, ami rázós dolog.

Ha viszont belterületen van, akkor meg kell felelnie az épületnek a "lakóház" kritériumainak.

Tudom, hogy így zajlik, 3 éve kínlódunk vele, holott 6 méterre tőlünk a szomszéd ház már belterület.


De nagyon röviden és a kérdésre válaszolva:

Nem, nem fognak megbüntetni Kérdező!

2023. jan. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Nem, semmi dolgod vele. Annyi, hogy az önkormányzat jól megszívatott, az ingatlanod a felét éri így. Pályázat, hitel is kizárva. Ha meg vissza akarsz menni Lk övezetbe az nehéz ügy lesz és sokba kerül majd.
2023. jan. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Nem igazán értem, hogy mihez nem megfelelő, amit számonkérhetnének rajtad?
2023. jan. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A telek belterületen van.
2023. jan. 15. 13:29
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha belterület maradtál és egy házad van rajta akkor miért minősítették át? Ennek semmi értelme. Mintha egy szántót társasházzá minősítenének.
2023. jan. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%
#3, 5, 8. Olvassátok már el a kérdsét. Nem "minősítettek át" semmit, nem "szivatott meg" az önkrományzat senkit. Eddig is nyaraló volt, ezutás is az maradt, csak most egy másik ügy miatt felmerült az ingatlan besorolása. Ennyi.
2023. jan. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
5 évvel ezelőtt ilyen besorolással vettem az ingatlant és már akkor is belterület volt,de ezzel eddig senki nem foglalkozott. Most az át számozásnál került ez elő és az önkormányzat véleményem szerint bele kényszerít az átminősítésbe. Elnézést ha nem voltam egyértelmű.
2023. jan. 15. 16:33
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!