Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Miken tudtatok, vagy utólag...

Miken tudtatok, vagy utólag miket változtatnátok az építkezésen, hogy spórolni tudjatok?

Figyelt kérdés
2023. jan. 29. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Ha nincsen rá keret, akkor úgy tud spórolni az ember, hogy bele sem fog!

Mivel a legsilányabb anyagokból is egy vagyonba fog kerülni.

"Spórolni" úgy lehet, ha eleve egy felújítandót vásárol az ember.

Akkor nem megy el bürokrációs kamu díjakra el több millió Ft, és az idő sem sürget, mert eleve benne tudsz lakni.

2023. jan. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 mindentudó99 ***** válasza:
Azon spóroltam amit magam vagy a családdal megcsináltunk. Kis vályog felújítás és egy nagyobb új rész hozzátoldása volt az építkezés. A családdal csináltuk az utólagos vízszigetelést a vályogházon. Belambériáztam a mennyezetet. Az új részen szennyvízlefolyók kiépítése kívül belül. Ereszcsatorna ferakás. A tető körbedobozolása lambériával. A ház köré járda. Nagy terasz tetőfedése. Járólapozása. A szobákban laminált lerakás. A vályog részen kívül belül vakolat leverés behálózás. Ennyi jut eszembe.
2023. jan. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Cater válasza:
19%
Használd az eszed, ne hagyd magad mindenre rábeszelni amit a szakemberek mondanak ! Nálam a kőműves mindenáron glettni,hálózni akarta azt a falat több százezer forintèrt (amit egy másik kőműves szépen festésre készre simitott) mert most "ez a szokás" megreped a fal stb.. Nem gletteltünk mert régen sem gletteltek mèszfestèkel kifestettünk magunk.A falak nincsenek megrepedve! A kocsi bejáró ősztől tavaszig sáros nehezen járható."Szakember" mondá, térkövezni kellene az udvart (3-4 M Ft lett volna) hasonló duma "most ez a divat" I régen még ki betonzták a kerèk csapást és kész, közè meg gyeprács esetleg. Arról nem beszélve hogy nyáron az 40 fokban megmaradni nem lehet rajta,(ezt más házánál tapasztaltam) Szigetelni kellene a 70 cm vastag tömés falra X misi èrt stb... Ismétlem használt az eszed! 6 szakemberböl 4 gazember az 100%.
2023. jan. 31. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Senior Séf ***** válasza:
Én még 30 éve építkeztem, akkor meg még lehetett SK. Minden délután megjelentek nálam barátok kollégák, és nekiugrottunk. Fiatal koromban délutánonként, meg hétvégente kőműves mellé jártam kimozgatni az izmaimat, és szinte mindent eltanultam a mestertől. Az ácsmunkát nem vállaltam, de minden egyebet megcsináltam, így szinte anyagköltségen épült a házam.
2023. jan. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3.


Egy csak simán vakolt, meszelt fal soha nem lesz olyan szép, mint ami glettelve van.


Miért nem kellene szigetelni a faladat?

Honnét vetted ezt?

2023. febr. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!