Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Aki építkezik, csak padlófűtés...

Aki építkezik, csak padlófűtése lesz pl a konyhában, nappaliban, étkezőben vagy radiátort is tetet mindenképpen?

Figyelt kérdés
2023. febr. 9. 08:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk csak padlófűtés van, a szobákban hogy ne legyen olyan meleg, meg van oldva parkettával, illetve a csempés helyiségekben lentebb van tekerve, nem melegszik fel annyira. Így míg a nappaliba, fürdőkbe, konyhába 23 fok van, addig a hálóba 21-22. Ha nem lenne a nappaliba lentebb véve, akkor még kevesebb lenne ott, de én az alatt fázok. Nálunk nem probléma a besütő nap, hisz ha felmelegszik a ház, akkor a fűtés nem kapcsol be, nem szokott 26 fok lenni, pedig szerencsére jó tájolású a ház. Gázkazán van, de az éves limit alatt van jóval a fogyasztás.
2023. febr. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
17%

A padlófűtésnek 40-45 fokos víz kell. A radiátoroknak 60 fok körüli.

Németországban olyan megoldást láttam, hogy a radiátor hideg elmenőnél van egy szabályzó szelep, s onnan megy a víz a padlófűtésre.

Egyébként két kört kell kiépíteni.

2023. febr. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

9+

45°C-ra állítva a kazán fűtővize, ebből a padlófűtés szabályzóköre 38C-os vizet enged be a csövekbe, így a radiátorba max 45°C-os víz jut. AA vagy BB energetikájú házakban ennyi bőven elegendő szokott lenni.


95 m2 a ház, és januárban meleg vízzel együtt 91 m3 gáz fogyott. Bár az is tény, hogy nem is volt hideg, de a héten -9°C - -10°C -os napokon is csak napi 4 m3 gáz fogyott.


A besugárzási hő miatt vannak hőszigetelt alu redőnyök mindenhol, persze egy bizonyos mértékig ez jó dolog, de vannak határok. Lehet a sima műanyag redőnnyel sem lenne jobb a hővédelem, de így legalább nyugtat a tudat, hogy mindent megtettem a cél érdekében.

2023. febr. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 NTBS ***** válasza:
30%
Célszerű a több lábon állás.
2023. febr. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

most építkezünk

csak padlófűtésünk lesz + fürdőkben elektromos törülközőszárótó

gázzal fogunk fűteni

alternatíva marad majd a vegyes tüzelésű kazán kiépítése puffer tartállyal (itt vidéken könnyen elérhető számunkra a tüzifa is)


szomszédunk 135 nmes házat ugyanígy havi max 20-25 ezer ft-ból fűt jelentleg

2023. febr. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%
Én félek a padlófűtéstől, bármi van fel kell verni mindent, radiátor meg lassan egy darab bádog. Hülyebiztos és könnyen cserélhető. Manapság meg mindenki allergiás mindenre, a padlőfűtés úgy felveri a port mintha bent dohányozna valaki.
2023. febr. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
89%

ahol most élünk is padlófűtés van + itt radiátor a szobákban

nem veri fel a port, sőt


és a hőérzet is teljesen más a padlós helyiségekben


abban viszont igazad lehet, hogy gond esetén nagy a rumli

na de a radiátorosnál sem a radiátorral van gond...a csövek ott is a padlóban mennek

(persze kisebb bontással megoldható a dolog, ez igaz)

2023. febr. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
84%

"padlőfűtés úgy felveri a port"


Köszönjük a hasznos infót, kár hogy soha a büdös életben nem jártál még padlófűtéses ház közelében.

2023. febr. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
80%
Én allergiás vagyok a porra, amióta kiköltöztem a házunkba, ahol padlófűtés van, semmi bajom. Míg a szüleimmel laktam, ahol radiátor van, és amíg panelban, ahol szintén, addig taknyom nyálam egybe volt. Még az anyóséknál is, ahol gázkonvektor és kályha. Takarítanom fele annyit kell, mint eddig bármikor. Ennyit erről
2023. febr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
87%

A 22K radiátor, azaz a leggyakrabban alkalmazott 2 soros lapradiátor, névleges teljesítményének ~20%-át adja le a felületén! A maradék ~80%-ban keringeti a szoba levegőjét (meleg levegő felfelé száll, helyére hideg levegő tódul). +- néhány % gyártótól függően eltérhet.

A radiátor névleges teljesítményét 90°C előre menő/70°C vissza térő és 20°C helység hőmérséklet alapján adják meg. Miközben egy modern házban 45/40 körül mozognak a hőmérsékletek.

Tehát a radiátor működési elvéből kifolyólag keringeti a port az adott helységben!

2023. febr. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!