Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Beltéri ablakpárkányt kirakhat...

Beltéri ablakpárkányt kirakhatom hidegburkolattal?

Figyelt kérdés
Próbálok spórolni. Van itt 4 darab ablak párkány nélkül. Van kimaradva sok hidegburkolat felújításból. Oda darabolnám méretre.

2023. febr. 9. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Belülre bármit is lehet!

A sima fehér bútorlap talán legolcsóbb pvc élzárással, és szilóval lelehet ragasztani, vagy egyéb anyaggal ttól függően mekkora a hézag. ~ kb 6500 ft/m2 --> 3-4 ablakot valószínűleg kiad.

2023. febr. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem minden ablakomban járólapból van a párkány. Nekem így tetszik :) Persze az elejére tettem élvédőt.
2023. febr. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Pur hab jó a ragasztáshoz? Vagy inkább csemperagasztó?
2023. febr. 9. 19:28
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én csemperagasztót használtam. Purhabtól én tartanék, hogy össze-vissza dagadna alatta, és nem lennének síkban a lapok.
2023. febr. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Jó ragasztó a purhab, csak nem járólap leragasztásához, mert az történik, amit a 4. válaszoló írt. Esetleg szerelőhabbal lehet, de azzal is úgy, hogy beállítod, majd lesúlyozod. Ha azért gondolkodsz valami alternatíván, mert tartasz attól, hogy összekened a falat vagy nincs ragasztód és nem akarsz egy zsákkal venni, akkor inkább valami kerámiára is használható szilikont ajánlok, vagy szerelőragasztót (ez szintén tubusos, mint a szilikon), építési ragasztó a másik neve...

Minden további nélkül rakhatsz járólapot a belső párkányra, de rakhatsz akár csiszolt, lekezelt deszkát is. Én pl, mivel minden helyiségben lamináltpadló van, így a párkányokra is lamináltpadlót raktam. Én is úgy voltam vele, hogy 1. az olcsó műanyag az gusztustalan, 2. drágán meg műanyagot nem veszek, és nem szívesen adok pénzt márvány ablakpárkányra, még a sírkövesnek sem, nemhogy annak, aki kimondottan ilyeneket gyárt (dupla áron).

2023. febr. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!