Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Tudn nekem valaki linkelni...

Tudn nekem valaki linkelni egy olyan képet, ami azt ábrázolja, hogy a csavarok menete, hogyan van méretezve?

Figyelt kérdés
szóval ha bemegyek a boltba akkor hogy kérjem a csavart, milyen méreteket mondjak. a fejek megnevezését azt nagyjából ismerem, de méretekkel nem vagyok tisztában.
2023. febr. 10. 17:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Metrikus:(M) menet átmerő szor a menet hossz. Milliméterbe.

M8x30

A hossz fél vagy 1cm ként változik. 100mm felett már nem tudom.

Aztán anyagminőségbe általánosan 8.8

2023. febr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első jól leírta, azzal a pontosítással, hogy a x30 nem a menet hossza, hanem a csavar anyagba jutó részének a hossza. Hatlapfejűnél pl. a fej alatti rész, süllyesztettnél a teljes hossz, stb. (ez a menet hosszánál általában nagyobb, csak bizonyos esetekben egyezik, pl. tövigmenetes hatlapfejű csavarnál)

A menetátmérő a csavar menetes részének külső átmérőjét jelenti.


Ha nem metrikus csavarra van szükséged (hanem pl. facsavarra), akkor is a menet külső átmérőjét és a hosszt kell megadnod, csak ilyenkor az átmérő elé egy sima átmérő jel kerül, nem az M betű.


(Ha google-be beírod a választott csavar nevét és azt hogy "méretek" valószínűleg találsz rajzzal kiegészített mérettáblázatot)

2023. febr. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!