Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Gipszkarton közvetlen ytongba...

Gipszkarton közvetlen ytongba csavarozása?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy nem szakadna ki az ytongból?előtét falat nem akarok rakatni mert helyet vesz el.ha más nincs ragasztva lesz csak nekem ez valahogy szimpatikusabb lenne

2023. febr. 13. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
28%

Ragaszd fel csemperagasztóval.

Sokkal jobb mint csavarozni.

2023. febr. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Nem az itongból fog kiszakadni a csavar, hanem a gipszkartonon téped át. Van errevaló ragasztógipsz, azt használd! Ez mellett meg a szintezés is macerás lenne, mert simán hullámosra csinálhatod a falat. Ragasztásnál meg tudod igazítani, kiküszöbölve a fal egyenetlenségeit.

[link]

2023. febr. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Ragasszad. 2# jól leírta. A csavarozashoz úgyis gyenge az ytong.
2023. febr. 14. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Ragaszto gipsz helyett ytongra i kabb rahasztohabot. Egyszerubb is.
2023. febr. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az alap kérdés nem lett csak leírva. Hogy mi a bánatért kell gipszkarton az ytongra, mikor az ytongot simán leglettelheted és kész is?!

Egyébként ugyan miért szakadna át a csavar a gipszkartonon egy gipszkartoncsavar bitfejjel?

Ytongban simán megáll a gipszkartoncsavar, a fába való, de ilyet nem csinál az ember, hogy rácsavarja azt jó idő... Ha muszáj rá a karton, akkor ragaszd, de azért ragasztani sem annyira egyszerű! Az említett és ajánlott ragasztónak annyi baja van, hogy vissza nem enged, szóval azzal úgy felcuppan a lap, hogy az visszafelé egy picit sem húzható, feszegetni lehet maximum és ráadásul még drága is. Ez akkor gond, ha mondjuk a közepét egy kicsit jobban megnyomod. A karton simán hajlik, ha először csinálsz ilyet, akkor olyan hasa lesz a falnak, hogy sírva röhögős! A csemperagasztóval tudod korrigálni, de azzal az a baj, hogy elenged. Nem feltétlen mindenhol, itt-ott (nem erre való). Sima glettel is fellehet ragasztani (bár szintén nem erre való) de azzal korrigálni is lehet, egy baja van hogy tapasztalatom szerint nem mindegyik glett jó erre, Zerge glettel van olyan tapasztalatom, hogy abban megbízhatsz, nem engedi el. Ytongot okvetlen le kell kenjed alapozóval! DE továbbra sem értem, hogy minek ezzel küzdeni? Mitől vagy előrébb azzal, hogyha gipszkartont kell gletteljél, nem az ytongot? Behúzod az ytongot gipszes vakolattal (baumit finofill) beleteríted a hálót és beledolgozod, megszárad. Felnyalsz még egy réteget, megszárad, ha rondán dolgoztál, akkor csiszolod, majd mehet rá a simítóglett és készre csiszolod. Helyen aggódsz, hogy nem akarsz előtétfalat, így pár mm lesz, a gipszkartonnal meg 1.2cm, ha ragasztod, akkor meg akár 2-3cm is simán.

2023. febr. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"hogyha gipszkartont kell gletteljél, nem az ytongot?"


Gipszkartont minek glettelni az illesztéseken kívül? Pont ez a lényege,hogy töredék idő alatt kapsz egy sima falat,amire festhetsz,tapétázhatsz.

2023. febr. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 Igen, viszont a gletteléssel is töredék idő alatt kapsz egy sima felületet, amire ugyanúgy festhetsz és tapétázhatsz. Arról nem is beszélve, hogy a glettelés árban is a töredéke a gipszkartonozásnak. Nem vagyok képben az árakkal, de szerintem néhány zsák glettanyag nagyságrendekkel olcsóbb, mint ugyanannyi négyzetméterre a gipszkarton + a rögzítése).
2023. febr. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6

Ez ilyen állandó visszatérő téma itt is meg úgy más fórumokon, ami nem kimondottan szakmai fórum. Szokott belőle vita is lenni, de nem nagyon értem hogy vitáznak szakmán laikusok... Érdekes "jelenség"!

Olvass utána! Glettelésben vannak különböző minőségi osztályok. Egyik minőségi osztály az általad említett hézagok és csavarfejek glettelése, a másik meg pl. az, hogy telibe van glettelve. Hogy minek? Hát azért, mert más minőséget nyújt, ennyi... De nem muszáj és én sem írtam azt, hogy telibe kell glettelnie. Viszont ha belegondolsz, ami idő és energia bele van fordítva abba, hogy lekartonozza és min. a hézagokat gletteli, annyi idő alatt és annyi energiával úgy is csinálhatja, ahogy én írtam és ha nyerni akar helyet, úgy nyerheti a legtöbb helyet, arról nem beszélve, hogy igen, valszeg olcsóbb is.

2023. febr. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!