Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Újépítésű házba gázkazán vagy...

Újépítésű házba gázkazán vagy hőszivattyú? Mik a pro és kontra jellemzőik?

Figyelt kérdés

Biztosan lesz: padlófűtés, napelem, klíma.

Egy 130 nm-es ház fűtéséről van szó, melynek a homlokzati szigetelése 20, a födém szigetelése pedig 30 cm vastag.



2023. febr. 14. 23:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Egy minőségi kondenzációs kazán + indirekt tároló beüzemelve ~ 1 millió.


Egy állandó teljesítményű 9kw hőszivattyú meleg víz tárolóval (all in one) 3,8 millió + 0,7 millió a beüzemelés!!! =4,5 M (Panasonic,Fujitsu árajánlat alapján)



3,5 millió az eltérés. és kb 50%-al csökkenti a fűtés+melegvíz költséget a hőszivattyú a gázkazánhoz képest.


Egy ilyen kaliberű hőszivattyúnak az éves kötelező karbantartása 50-70000 ft között van gyártótól függően (Panasonic,Fujitsu árajánlat alapján).


A gázkazán éves karbantartása 15-20000 ft.


Mindkét gép esetében örülni kell, ha kibírnak 10-15 évet!


A T-cap hőszivattyú kompresszor cseréje 1 millió, ha megdöglik, 5 év gari van rá!



Nekem van évi 90000 ft gáz számlám +15000 karbantartás = 105000Ft/év


Hőszivattyú összehozná kb 45000-ből +50000 a karbantartás = 95000Ft/év



Ha nem nézzük a karbantartás 3,5 millió mire térül meg?


3.500.000/45.000= 77,78 év!!! (nekem)



Ha a rezsi keretet éppen elhasználod (nem fogod!!):


1729*109=188461Ft/év --> Hőszivattyúval ~95000


3.500.000/95.000= 36,84 év!!!



A nem állandó teljesítményű hőszivattyúk kb felébe se kerülnek, de aki elektromos fűtőpanelekkel akar fűteni -5 - -10°C körül annak jó az is.

2023. febr. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2023. febr. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy telefont is szinte lehetetlen garanciaban javítatni, ha így veszed meg, nem egy hőszivattyút. A magyar márkaszervíz nem fogja garanciaban javítani, a német pedig nem biztos, hogy megéri ( óradíj, kiküldetesi pénz, all inclusive szállás, 2 fővel, min 2 nap. Már 10 éve is 1000 euro körül volt a kiszállási díja a német szakszervíznek Győrbe Münchenből, 10/9x csak németül beszéltek) .


Amit linkeltél, ahhoz még rengeteg dolgot kell megvenni, hogy működjön a rendszer,mivel monblokkos. A Masik dolog 5kw hőszivattyúval nem fogsz melegvizet csinálni egy 130 M2es házban, ha fűtesz is vele!

Nem is állandó teljesítményű!


Nagyon jól tudom, hogy átlag évi 2-3 hét amikor hideg van, és szükség van a T cap rendszerére. Ha nem ilyen van, akkor kell egy alternatív fűtés is mert kevés lessz!


A 200 literes HMV tartalyal szerelt gép csak minimálisan kerül többe, mintha megveszed hmv nélkül és kiépíteted a külön hmv rendszert, csak így kb 2x akkor lesz a hely igénye.

Azt a gepet amit linkeltem talán 500000el kapod meg olcsóbban ebayen. Akérdés már csak az, ki az aki egy 3,2 milliós ebayes gép miatt elbukná az 5 év garanciát, miközben, ahogy írtam 1 millió a kompresszeo csere, itthon meg 3,8-4!!!


7 hónap a fűtési szezon, a maradékban hűtesz is, akkor ezzel alárossan csökken a gép elettartama is.

Így mennyezet vagy fal fűtés kell kiegészítő temperáló padlófűtéssel, ez kb 2,5-3x os árnövekedés az alapszerelésen felül csak a padlófűtéshez képest.

2023. febr. 15. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Hőszivattyú márkák között tudnám javasolni a Fischer-t is, lényegesen olcsóbb a Panasonic, Fujitsu és társainál...
2023. febr. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%

Már rég eldöntötted mit fogsz csináltatni.De váratlan dolgok mindig adódhatnak,pl tartós áram hiány minusz 20 fokos hideggel.

Ekkora költségek mellett már 1 áramfejlesztő generátor megvétele nem küld padlóra .

2023. febr. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Én gázos rendszert építtetek. Engem még mindig nem tud meggyőzni a hőszivattyú.
2023. febr. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

3

-Amit linkeltem kb 1,9 m volt. De itt egy másik ami jobban megfelel az igényeknek, ez már 2,3 m ami a 3,8 milliohóz képest még mindig 1,5 m több.


[link]


A márka szervizt nem érdekli hól vetted a gépet, igyis ugyis ugyan abból a gyárból jön, és semmikép se a márka szerviz fogja forgalmazni. IDM géppel gond nélkül müködöt németországban megvéve olaszországban beépitve.


Mint ahogy már írtam elhanyagolható az az energia mennyiség amit elektromos patronnal melegit ha jól méretezték, igy nem szükséges másodlagos hőtermelő. Itt van táblázatos formában is.

[link]


20-25 w/m2 teljesitményt a padlófütés is tud bármilyen átalakitás nélkül. Sok esetben ez már elég egy kellemes hőérzethez.


Még lehetne sokáig folytatni de értelmet. A gáz valamennyivel olcsobb jelenleg, de messze nem annyival mint azt állitják sokan az oldalon. Mindenkép terveztesd meg a rendszert mert akkor lehet egyáltalán össze hasonlitani a kettőt.

2023. febr. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%

7 Kw kevés, a melegvíz készítés miatt!

A szigetelés miatt kb 8,5 kw-os fűtési teljesítmény szükséges, -13°C-ban 20°C-os belső hőmérsékleten. Így a 9 kw-os is éppen hogy elegendő, sőt a 12 kw lenne a javasolt. Ez csak egy BB ház lesz.


A gyártói garanciát nem fogja tudni érvényesíteni, a forgalmazó meg minek adjon rá ha nem "rajta" keresztül vette.

2023. febr. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

minden +1°C a belső hőmérsékleten az +6% energia! HA nem T-cap a gép akkor nem fogja tudni már -7°C sem a max teljesítményét. Szóval mikor tényleg kéne a fűtő teljesítmény nem lesz elegendő.

Amit linkeltél az: Heating capacity (A -7°C, W 35°C) 5,60 kw-ot tud leadni!!!

2023. febr. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


Miattad feláldoztam fél órát az életemből. Egykis google keresés csodákra képes.


-7 kW miért lenne kevés melegviz készitéshez? Egy sima villanybojler 2 kW.


-Már kétszer belinkeltem hogy túlméretezés ha a max fütési teljesitményre méretezed. Ha megnézed a táblázatott akkor látod hogy ha -6 C van a párhuzamos bivalens pont, még mindig 99%-ban a hőszivattyű álitja elő a hőenergiát. -6 C nál a hőszivattyúnak a méretezési teljesitmény 62% kell tudja ami a példádban 8,5 kW * 0,62 = 5,27 kW. Itt a weishaupt is elmondja ugyan ezt csak szebben.


https://www.youtube.com/watch?v=4ljuZLA4E3A

2023. febr. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!