Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hol tudok giga nagy tükröt venni?

Hol tudok giga nagy tükröt venni?

Figyelt kérdés
Saját szobámon belül kifogok alakítani egy gardrób részt. Így lesz egy 5x6m2-es téglalap alakú helyiség, és az egyik hosszú falra kellene kb. 3 méter széles és szintén 3 méter magas tükör. A kisebb falra pedig kb. 1,5 m széles és 3 m magas tükör. De nem tudom, hogy ekkora tükröt hol tudok venni? Egyáltalán lehet ilyet kapni, vagy egyedileg kell készíttetni?

2023. febr. 16. 00:22
 1/10 A kérdező kommentje:
Illetve azt még megszerettem volna kérdezni, hogy ugye gipszkartonból lesz a fal. Mivel nekem csak anyukám van, így nem igazán tudok kit megkérdezni, és én magam sem tudom a választ. Egy gipszkartonból készült falra lehet ekkora súlyt szerelni, mint egy ekkora tükör?
2023. febr. 16. 00:27
 2/10 anonim ***** válasza:

Csak egyedileg tudsz készíttetni nagyon drágán és a szállítás-felszerelés is sok pénz esetleg ilyesmi?


[link]

2023. febr. 16. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt a 3x3-as tükröt hogy viszed be a szobába?


Üvegest kell felhívni, hogy mekkora táblában van a tükör. A síküveg egyébként elég nagy, de az sincs 3x3-as.


Nem a gipszkarton a lényeg, mert az csak tér elválasztó, hanem amire szerelik váz a kérdéses. Úgy kell akkor a vázat elkészíteni, hogy bírja az üveget.

2023. febr. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Üvegesnél lehet megrendelni. Tükör többféle vastagságban van, a vékonyabb értelemszerűen könnyebb is.

Nekünk fürdőajtó belső felületére kellett, mert sérült volt és nem volt pénzünk kicserélni az ajtót. El is bírja és olcsó is volt.

Azt viszont nem tudom, a neked kellő méretű tükör mekkora súlyú és a gipszkarton mit bír el.

2023. febr. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Először azt mérném le, hogy az ajtók, amin keresztül a helyiség megközelíthető, mekkorák. Mekkora tükröt lehet keresztülvinni rajtuk? És mekkora tükörrel lehet elfordulni az ajtók mögött? Egy leszabott kartonlappal próbát is tennék. Ezek ismeretében módosítanám a tükörrel kapcsolatos terveket...
2023. febr. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
üvegesnél
2023. febr. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, üveges tud méretre tükröt készíteni, de csak olyat vegyél meg amit el is bír a fal és amit be is tudsz vinni a helységbe.

Mi kanapéval szívtuk meg amit le akartam tenni a pincehelységbe. Nem kérdeztem rá, hogy milyen méretű részekre lehet szétszedni és kiderült, hogy ugyan kicsivel könnyebb a súlya a nagyobb résznek a kisebb nélkül, de a mérete maradt hatalmas. Alig bírtuk beforgatni és levinni. Az már ott fog szétesni apró darabokra ha tönkre megy, mert felfelé nem fogjuk tudni hozni 2 részben. Tükörnél meg nem fér bele az, hogy kicsit megnyomódik itt vagy ott, hogy beférjen. :)

2023. febr. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha giga nagy tükröt szeretnél, akkor hívd fel a NASA-t, nekik biztos hogy van, nem hinném, hogy mindet felhasználták a Hubble űrteleszkópon :D
2023. febr. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább csináltasd meg két kisebb darabból. Ha bármi történik vele, olcsóbb a cseréje is.

De inkább az a kérdés, hogy meg is csinál nekeked valaki egy 3x3 méteres tökröt, azt hogy viszed be a lakásba a 90x205-ös ajtónyiláson?

2023. febr. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos erre nem gondoltam, maximum az erkélyről lenne rá lehetőség de az nagy macera. Úgyhogy vagy 2 kisebb részből fog állni vagy 3x2es tükör lesz.
2023. febr. 16. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!