Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Udvaromban a ház mellett van...

Udvaromban a ház mellett van egy melléképület, kell engedély ha át akarom építeni terasszá?

Figyelt kérdés

A ház mellett van egy melléképület, amit valószínű nyárikonyhaként használhattak majd fészerként. Elvileg 1972-ben épült. Elég rossz állapotban van, így le szeretném bontani és a helyére egy ugyan akkora fedett teraszt csinálni. Csak a beton alap maradna meg. Kell rá valahonnan engedély vagy ha nem változik az alapterülete akkor nekifoghatok?

Illetve ha fedett kocsibejárót csinálok az udvar egy másik bontján és oda új kaput nyitok a mostanit pedig megszüntetem, aminek az alja csak zúzott kő arra is kell engedélyt kérnem?


2023. ápr. 18. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Nekem hasonló sztori volt.

Igazából ha nem építem 1 m fölé, akkor nem kellett volna.

De egyébként menj be fotókkal, mert ezt itt senki nem fogja tudni megmondani.

Néznek csomó mindent, én is voltam bent.

2023. ápr. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

Ez már biztos rajt van a telekrajzán.Utcaképet nem befolyásol.Újítsad fel.

Ha az útról másik bejárót nyitasz,annak már kérdezz útána az önkormányzatnál.

2023. ápr. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nézd meg a gúgli műhold képeit, vagy az utcai képeket..ebből kiderül, mit is látni a telkeden.

Én nem kérnék semmit a hatóságtól, csak arra ügyelj, hogy az utcán ne legyen szemét. Szombat-vasárnap halkabban dolgozz.

2023. ápr. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyikhez sem kell semmiféle építési engedély!!
2023. ápr. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!