Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Lehet-e 2 mm-es horganyzott...

Lehet-e 2 mm-es horganyzott huzalt behúzószálként használni?

Figyelt kérdés

Lépésálló 16 mm-es gégecsőbe szeretnék egy darab 3x1,5 MT kábelt behúzni, kb. 35 m hosszan. A gégecső a behúzáskor teljes hosszban egyenesre ki lesz húzva, a behúzás után kerül a végleges helyére, már a vezetékkel együtt.

Ilyen körülmények között használhatnék-e 2 mm-es (esetleg más méretű) huzalt behúzószálként? Az elején csinálnék egy visszahajtást, hogy ne akadjon.

Az a gondom, hogy ilyen hosszhoz csak 50 méteres behúzószálat tudnék venni, ami legalább 40-50 ezer forint, a huzalt pedig megkapnám 2000 forint alatt.

Kösz



#huzal #gégecső #behúzószál
2023. ápr. 24. 10:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Porszívós módszert ajánlom én is, mi is szoktuk néha alkalmazni. Ahogy írták, horgászdamil vagy ha van kőműves zsinór, az is jó és én mondjuk hungarocell golyót szoktam faragni, de ez részletkérdés. Kell hozzá egy egy nagyobb teljesítményű porszívó, az asszony porszívójával nem valószínű, hogy beszívod 35m hosszan, azonban ha még nem vetted meg a gégecsövet meg a kábelt, akkor én földkábelt ajánlanék. Nem is értem miért akarod magad plusz költségbe verni, földkábel semmivel nem drágább, mint az MBCU, tehát az a pénz, amit a gégecsőre elköltesz már plusz pénz, és földbe egyébként a földkábel való meglepő módon. Ha csövet teszel le a földbe, abban örökösen páralecsapódás lesz és vízben fog állni az MBCU kábeled, azért nem túl szerencsés megoldás, továbbá ha a vége szabadba érkezik és nem védi semmi az UV-től, akkor az megeszi egy idő után a külső szigetelést.
2023. ápr. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

#11: pedig vannak meglepő teljesítményű "asszonyporszívók".

Mármint szívóteljesítmenyre, nyilván a glettport nem lehet vele felszívni, mert rövid időn belül meghal, de pl nekünk a Samsung 1800W kis gombóc iszonyatosan szív még 10 évesen is, félgázon használjuk, különben úgy odacuppan a padlóra kefével is, hogy alig lehet tolni.

2023. ápr. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Jaja... Erikával szívassa ki! :D Vannak nyilván, igazad van!
2023. ápr. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!