Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Engedély nélkül egy bácsi...

Jani44!!4! kérdése:

Engedély nélkül egy bácsi telkére rányúlóan (kb. 50 cm-1m) építkeznek. A jegyző tiltása óta még el is kezdtek sietni... (!) Betonalap van meg és hol 0,5 hol 1,5m magas téglafalból valamennyi. Mit lehet csinálni, hogy azonnal abbahagyják?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 26. 17:24
 1/7 Revolúcióbiológus ***** válasza:
92%
Amit engedély nélkül építettek azt engedély nélkül le is lehet rombolni.
2023. ápr. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

bírói felszólítás jöhet számításba, az építkezés leállítására. Sok helyen ezért áll az építkezés..ha sikeres a vétó, akkor vissza kell bontani..


De...óvatosan kell kezelni...mert először is pontos telekhatár kimérésre van szükség..ezzel kezdi a bíróság is.


A földmérő tudja egyedül, pontos-e a telekhatár.

2023. ápr. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kerítés sok esetben nem a telek határ.
2023. ápr. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Méressétek ki a telekhatárt, aztán jöhet a bontókalapács az átlógó részre.
2023. ápr. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
Ha tuti az én telkemre lógna, én mindig lebontanám, ami átlóg. ők nappal haladnak, én meg este. Két nap után szerintem tárgyalásra lehetne bírni az építtetőt. :)
2023. ápr. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én kiméretném, és amit átlóg - ha az épület nem zavar amúgy - eladnám nekik azt a 0.5 - 1m telket. Hatóságnak nem szólnék. Nyernék nyaralásra némi zsebpénzt, meg egy jó szomszédot. Gondold meg.
2023. ápr. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Láttunk már társasház 2 felső szintjét visszabontatni.

A vállalkozó azt hitte simán ráépíthet, de határozott szomszédba ütközött.

(Bp., 13.ker.)

márc. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!