Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Új építésű háznál mi számít a...

Új építésű háznál mi számít a szabványok szempontjából, az építési engedély kiadásának ideje?

Figyelt kérdés
Van egy ház, aminek az építése alacsony készültségi fok mellett megakadt. Évek teltek el, az engedély többször meghosszabbításra került, de a tényleges munka nem haladt. Közben az új építésű házakra vonatkozó szabványok sokat szigorodtak. Főleg a hőszigetelésre, és a fűtésre vonatkozók (megújuló arány is van, ha jól értem). Nem mindegy, melyik szabványnak kell eleget tenni.

2023. ápr. 27. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Ezért (is) jóval hasznosabb egy felújítandó házat vásárolni, mivel ott semmiféle megkötés sincsen.
2023. ápr. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ok, amit írsz az igaz, és megfontolandó jó tanács bárkinek, aki házat szeretne, de ez tulajdonképen örökség. Tehát a helyzet adott, nem lehet rajta változtatni sokat.

Illetve még esetleg szóba jöhet, hogy "nyaraló" minősítésben készüljön el.

2023. ápr. 27. 17:03
 3/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Sajnos a mostani szigorúbb előírások nem csak megnehezítik, de alaposan meg is drágítják az építkezéseket.

Ma már nem fognék bele egy ilyenbe, mert még kalkulálni sem lehet előre az árakat. Csak gondolj bele, hogy az évek óta készülgető házadnál mi mennyibe került pl. 5 éve és mennyibe kerül manapság?!

És akkor mennyiben fáj majd ha egyszer elkészül??


Ha nem ragaszkodsz hozzá akkor add el.

(Én ezt tenném, és vennék helyette egy felújítandót, ami látatlanban is a fele árból kijön kulcsra készre.)

2023. ápr. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Aláírom, olyan előírások vannak, az ember lehidal. Viszont a kérdés az, hogy az elhúzódó építkezés melyik szabvány szerint kell befejeződjön. Mert amikor elkezdődött, még más szabványok voltak.
2023. ápr. 27. 17:17
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kikéred majd egyszer a használatbevételi engedélyt, az akkor érvényben lévő előírásoknak kell megfelelni.

Ha sokára, akkor még közben is változhat...

2023. ápr. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm mindenkinek a válaszokat és tanácsokat, sokat segítettetek.
2023. ápr. 27. 17:27
 7/7 mindentudó99 ***** válasza:
Nézd velem szemben 40 éve akadt meg az építkezés. Falak tető alatt ennyi volt. Két éve megvette egy idegen és befejezte.
2023. ápr. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!