Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Falazott kémény alá tettek...

Falazott kémény alá tettek régen vízszigetelést?

Figyelt kérdés
Illetve mire beton alapra tették?

2023. máj. 25. 23:29
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Fogj egy tsákányt és nézd meg.
2023. máj. 26. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én csak kérdezem,hogy szoktak e tenni kémény alá,illetve a mostani Leier kémények alá? Kémény is tud alulról

vizesedni?

2023. máj. 26. 06:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen tud vizesedni.
2023. máj. 26. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Attól függ honnan indul a kémény.

Régen sehol sem volt vízszigetelés, de az akkori építési technikával nem volt gond.

Ma van vízszigetelés, de a kéményt fölötte kezdik építeni mint a falakat is.

2023. máj. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
15 éve nàlam úgy csinálták hogy öntöttek egy betontuskót arra húzták fel. Arra kellett volna szerelőbeton szigetelés és arra a kémény. Ezek meg felépítették a tuskóra. Amennyi eszük volt. Felépült a ház jött az esős ősz és a kèmény felszívta a vizet. Szerencsére más kárt nem okoztak. Úgy nézett ki a kémény és környéke mintha csőtörés lenne. Nekem kellett kijavítani fèl napom ráment. Kivéstem a kémény első sor tégláinak a felét. Szigetelést raktam. Aztán visszaékeltem. Aztán kibontottam a masik felét. Jó lett még csak meg se repedt a kémény mentén a fal. Egy kőművesnek lehetne annyi esze hogy tesz szigetelést. Az ember nem állhat mindíg mellettük.
2023. máj. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi tettünk az első elem alá kátránypapírt
2023. máj. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok

Tehát betonalap, kátránypapír, rá az elő elem, abba betont öntöttünk és utána jött a többi elem rá

2023. máj. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az elő elem nagy része így az aljatszigetelésbe fog esni
2023. máj. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!