Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kötelező a vízóra aknáját...

Kötelező a vízóra aknáját kibetonozni és kimalterozni?

Figyelt kérdés

Tavaly vettünk egy házat ami erősen felújításra szorul, és még a mai napig sem lakunk ott. Tavaly amikor megvoltak a kötelező számla-átírások (víz, villany. internet stb), a vízműtől kijött valaki aki leolvasta az órát és megnézte, hogy az óra és a vízvezeték rendben van-e. Házon belül nem nézett semmit, csak az aknában. Azt mondta, hogy minden oké, de az aknát ki kell merni 20 cm mélyen a mérő alatt, és le kell betonozni. Emellett az aknának a téglafalát be kell pucolni malterral, és egy fém ajtót fel kell szerelni. Jelenleg csak egy

vastag vas lemezzel van letakarva esélytelen hogy akárki is beleessen, főleg hogy az idő 99%-ában nincs ott senki. Mondta hogy minderre 6 hónapunk van, és akkor megint ki fog jönni valaki aki leellenőrzi, de hozzátette, ha nem készülnénk el ezalatt a 6 hónap alatt, akkor mégegyszer 6 hónap haladékot adnak.


Én akkor azt mondtam neki, hogy oké megcsináljuk, de őszintén szólva az akna a prioritáslistámon eléggé hátul van, figyelembe véve nem is lakunk ott, ritkán megyünk, és a házon ezer meg egy munka van. Fontosabbnak tartom a padlás leszigetelését, mint az aknafal malterozását.


Letelt az egy év, nem jött senki, se 6 hónap után, se most. Csak be akart ilyeszteni az öreg, vagy tényleg megszabják azt, hogy az aknát ki kell betonozni? A szüleimnél sincs kibetonozva, soha senki nem szólt nekik.



2023. máj. 26. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2023. máj. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha már megvan akkor nemigen foglalkoznak vele, új bekötésnél viszont már nem kötnek be akármibe. Nyugodt legyél, nem fogják kikötni emiatt a vizet.
2023. máj. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2023. máj. 26. 12:06
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az alját annyira kell mélyíteni,hogy óra cserénél az órához könnyen lehessen hozzá férni.
2023. máj. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet sem hallottam még. Készült erről bármilyen jegyzőkönyv, vagy csak ijesztgetett?
2023. máj. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Most a pár választ elolvasva egyre jobban meg vagyok győződve róla, hogy csak ilyesztegetett, de nem tudom miért. Semmi féle papírt nem kaptam arról, hogy betonozni kell.
2023. máj. 30. 00:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát elvileg van olyan,hogy a tulaj feladata rendben tartani az aknát,a vízóra és az azt megelőző rendszer(mérő előtti főcsap,csatlakozás stb) hozzáférhetőségét biztosítani. Amikor kialakították eleve szabályozva volt,hogy a mérőnek pl 20cm-vel az akna felett kell legyen pont a szerelhetőség miatt. Ha idő közben belepi a föld,mert oda viszi az esővíz,vagy mert eleve téglából készült,szükség esetén a tulaj feladata lenne ennek eltávolítása. Szóval valamit jól mondott az illető,de tény,hogy ez csak ijesztgetés,mert az esetek többségében nem törődik vele maga a cég, max a leolvasásnál vagy a vízmérőcsere alkalmával kapsz majd pár értesítést,hogy ha nem teljesíted a kötelezettséged a mérőhöz és az előtte lévő rendszerhez való hozzáféréshez(vagyis nem takarítod ki) ,akkor 2 ilyen írásos közlés és nem teljesítés után kiköthetik és ha a mérőt sem tudják leolvasni kötbért számolhatnak fel.Ennek a költségeit pedig veled fizettetik meg.(Továbbá ha bármilyen kár keletkezik,mert pl beomlik az akna,azt szintén te fogod megszívni-bár erre csekély az esély,hacsak nem kezdik el talajvizes időben ezerrel szivattyúzni hosszabb ideig) De mint írtam,ehhez igazából hivatalosan 2 tértivevényes levélben értesítés és minimum 14nap köztes idő a kettő között ami szükséges ahhoz,hogy idáig juss.Kb adnak rá 1 hónapot,hogy tegyél érte. Érdemes azt is leellenőrizni,hogy mikor megvettétek -és remélhetőleg a szolgáltatónál is jártál hogy bejelentsd a tulajmódosítást,erre volt 15napod de amúgy most sem teljesen késő ha esetleg elmaradt-, arra a címre adtad-e meg az adataidat ahol épp életvitel szerűen élsz,mert értesíteni oda fognak/illetve hivatalos ügyben oda kell. Ha ez az adat ugyanaz mint az adott ingatlané,ahova nagyon ritkán mentek,akkor könnyen le fogtok maradni mindkét értesítésről. Ha mégis oda érkezik az értesítés és biztos,hogy nem a megadott elérhetőségi címre,akkor szintén jogtalanul kötnének ki-hisz nem a megfelelő helyen értesítettek-, viszont ha ti nem adtátok meg az ettől eltérő lakcím adataitokat és a kétszeri (bizonyítható,azaz mondjuk tértivevényes levéllel történő) kiértesítésnek sem tesztek eleget akkor pedig jogosan járnak el.
2023. júl. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!