Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Áram elvezetése szegőléc-...

Áram elvezetése szegőléc- kábelcsatornában! Tanácsotokat szetetném kérni,hogy 220 V - os áramot szeretnék elvezettetni szegőléc-kábelcsatornában a szobákban a fal tövében,kb 30 cm magasan levő konnektorok hoz.Villnyszereő mondta veszélyes,igaz ez?

Figyelt kérdés

#villanyszerelés #dugalj #Szegőléckábelcsatorna #Áram elvezetése
2023. máj. 30. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez inkább régi házaknál volt szokás, és a kábel sérülékenysége miatt lehet veszélyes. Ma már fentről vésik le a falban a legtöbben - minden konnektorhoz a gégecsőben a kábelt.
2023. máj. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! 40 éve épült a kábelek régiek,de nem szeretném, ha szétvésnék teljesen, ahogy mondták a lakást,kábelcsatornával szerettem volna megoldani
2023. máj. 30. 13:16
 3/9 A kérdező kommentje:
A lakás maga nagyon jó állapotú,a konnektorok kb.30 cm - es beton tartófalon vannak, ahol nem lehet állítólag vésni
2023. máj. 30. 13:22
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Kábelcsatornába a falul kívül tekergőző kábeleket szoktak rejteni, esztétikusabb. A vezetékeket is lehet így, de ahhoz speciális csatorna kell, amibe bele lehet szerelni kapcsolókat, dugaljakat is.
2023. máj. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A villanyszerelőd át akar vágni, mert ha szétvési a lakást azért sokkalta többet tud kérni!

Pont erre találták ki a szegőlécet, amely mögött egy 3 eres duplán szigetelt kábel az életben nem megy tönkre.

Ezt magad is meg tudod csinálni. Ha nem, akkor is jóval olcsóbban csinálja meg egy másik vill.szerelő.

2023. máj. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4. vagyok. Köszi a pirosat!

Ilyen jellegű kábelcsatornában lehet vezetni a „drótokat”. Ez egyenértékű minden szempontból a falban futóval. Természetesen az utóbbi szebb, de ízlésesen kinéző falon kívüli megoldások vannak, és némi leleménnyel ezeket is „el lehet rejteni”.


[link]

2023. máj. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a sok segítséget!Kábelcsatornázok,megpróbálom esztétikusan.A szobákban a szegőléc alatt fog a 3 konnektorhoz menni,ott csak 30 cm- T kell vésni felfelé, védi a dupla szigetelés+ a kábelcsatorna.

Szuperek vagytok!☺️

2023. máj. 30. 19:01
 8/9 A kérdező kommentje:
A 4 és 5.kommentelőnek végtelenül hálás vagyok! Erőt adtatok!
2023. máj. 30. 19:04
 9/9 anonim ***** válasza:

"A 4 és 5.kommentelőnek végtelenül hálás vagyok! Erőt adtatok!"

Pedig a 4. hülyeséget írt.

2023. máj. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!