Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Polikarbonát tető, minimális...

Polikarbonát tető, minimális lejtés?

Figyelt kérdés

Van egy 3x4 méteres pergolám, amit szeretnék lefeni üregkamrás polikarbonáttal. 210 széles 3 méter hosszú lapokkal terveztem, ebből elég lenne kettő, így a pergola gerendáival párhuzamosak lennének a kamrák. A pergolának magának semmilyen lejtése nincs, vizszintes a teteje.

Amivel gondom van, hogy minden polikarbonát leírás méterenként kb. 9 centi lejtést ír elő, és nehezen tudom elképzelni, hogy ezt a három méteren 27 centis lejtést hogy alakítsam ki úgy, hogy ne nézzen ki idiótán.

Tényleg szükséges ekkora lejtés?



2023. jún. 10. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha fél méter vizes hó nem gond alatta a szerkezetnek, akkor bármilyen kis lejtés megteszi.
2023. jún. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát egy vízszintes féltetőre kialakítani lejtést úgy, hogy az ne nézzen ki idiótán, valóban nem könnyű, de ahogy előttem írták, amennyiben sűrűn fel van támasztva a polikarbonát, oly mindegy a lejtés. Lényeg, hogy a sűrű támasztás mellett a rögzítés is erős legyen.

Ha ilyet veszel rá, azt ajánlanám, hogy ne a teljesen átlátszót tedd fel, hanem a füst színűt. A teljesen átlátszó alatt meg kell dögleni a melegtől, ha átsüt rajta a nap, kb. semmit nem ér, csak eső ellen véd.

Ha nem lényeges, hogy fény bejusson rajta, akkor viszont inkább azt ajánlanám, hogy vastag, 18-22-es OSB, majd arra zsindely. A polikarbonáton az eső, pláne a jégeső erősen kopog. Nagy zajt bír csapni, ha ez lehetséges, hogy behallatszik a hálóba, mert közel van hozzá, akkor nem javaslom. Nálam pl. a nappaliba hallatszik be igazán, én nyáron minden ablakot nyitva tartok, ha jön egy nagy eső, akkor be kell csukjam az ablakokat, ajtót, mert a nappaliban ilyenkor még a gondolataimat sem hallom. Ha a féltető elhelyezkedése olyan, hogy akár megéri vele foglalkozni, pl. tűzfalhoz csatlakozik és a tetőtér is be van építve, akkor a tetején akár kilehet alakítani erkélyt is, ebben az esetben az OSB-re nyilván nem zsindelyt kell tenni, hanem víz ellen zárni kell majd időjárásálló de flexibilis burkolattal le kell burkolni (SPC, WPC, fa teraszburkolat, ilyesmi).

2023. jún. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a tanácsokat, megnyugtató. Attól tartottam, hogy a lejtésnek nem csak az esőhöz-hóhoz, hanem ahhoz is köze van, hogy a pára hogyan távozik a cellákból, nem szeretném, hogy egy év alatt elkoszosodjanak a panelek. Maga a pergola egy erős faszerkezet, teherbírással szerintem nem lesz gond.

A pergola szabadon álló, egy terasz sarkában áll, jó messze a hálószobáktól, szerintem a zajjal nem lesz gond.

A füstszínű tippet nagyon köszönöm, én is hajlottam rá, de most el is döntöttem.

Ezeket a SolarControl paneleket nézegettem még, amik állítólag csökkentik a hőérzetet akár víztiszta panellel is, de majd kétszer annyiba kerülnek, és nem nagyon találok véleményt róluk.

2023. jún. 11. 07:55
 4/6 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy hogy lejt, elfog koszolódni ha nyitott. Én amit építettem pergolát, az egy kész rendszer volt, előre gyártott elemekből, és úgy kellett becsúsztatni sínekbe a polikarbonátot. Annak mindkét vége le volt zárva, hegesztve, oda kosz nem tud bejutni.
2023. jún. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ezt gondoltam, persze. Természetesen nem nyitott, a megfelelő végekre párazáró, páraáteresztő szalag kerül, rájuk U profil, ahogy kell. Mivel a pergola adott, kész rendszer vásárlása sajnos nekem nem opció.
2023. jún. 11. 08:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, hát nyilván nem. Ha zárod, szerintem nem lesz gond, én ilyen elkoszolódott polikarbonát lapot csak ott láttam, ahol nem voltak lezárva a végei.
2023. jún. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!