Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Trapezlemezhez mekkora csavaro...

Trapezlemezhez mekkora csavarok szuksegesek a rogziteshez?

Figyelt kérdés

T18 a lemez, sima 2.5-os tetolecbe lesz rogzitve. A 35os gondolom 35mm, az atfurna. Az okes vagy kisebb csavar szokas?


A lemezek ossuefogatasahoz mekkora mereteket szokas hasznalni?


Koszonom elore is a valaszokat.



#Trapezlemez
2023. jún. 15. 13:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

értem amkérdést, de nem arra válaszolok...amikorvettem a T18-as lemezt, akkor a telepen adtak színrefújtat, gyári gumitömítéssel..amikor dolgoztam vele(sk csináltam a tetőmet)akkor értettem meg miért jó a gyári. ..egyébként elfogyott, lusta voltam Zsámbékra elmenni, és itt egy barkácsboltban vetzem ugyanolyant, de nem színezettet, a gumitömítés sem volt rajta.


A hosszabb, ami a léchez rözíti, az 35 ös volt a rövidebb, ami egymáshoz, az huszas. Érdemesebb a gyárit venni..


Szerintem.

2023. jún. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Mindenkepp szinazonost veszek es tomitesest.

Nem biztos, hogy onnan veszem ahol berendeltem mert dragabb. De nem biztos, hogy jobb is.


Fatelepen rendeltem.be, aranyosak, kedvelem oket de fingjuk nincs sok dologrol. Pl nem tudnak megmondani, hogy a csavarnak most at kell e furnia a lecet vagy sem. Bar vmi telepitesi utmutatoban is 35ost javasolnak lechez. Marpedig a bramac lec is csak 3cm-es. De az illusztracion mar stafniba van rogzitve :)


Emagon neztem meg, ottis roman cuccok vannak. A lemez is romaniabol erkezik. Valszeg ugyanaz. Meg a szinkodok is stimmelnek.

2023. jún. 15. 14:04
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálam kétszer annyi csavarral van rögzítve és a szélén minden mélyedésben is van leszorító csavar.

De nem is kapta fel még a szél, pedig voltak a 20 év alatt nagy viharok.

Neked is azt javaslom, hogy ne spóroljál a csavarokkal, és úgy oldjad meg, hogy a tető szélénél ne tudjon alákapni a szél.

2023. jún. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Persze nem sporolok majd a mennyisegen. Neked atfurta a csavar a leceket?
2023. jún. 15. 16:32
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen.
2023. jún. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A csavaroknak nem kell elő fúrás .
2023. jún. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#5: koszonom

#6: tudom :) onfuro a csavar. A furas alatt arra gondoltam, hogy a csavar atutotte e a lecet azaz kijott e a tuloldalon. Hisz 2.5-3cm a lec vastagsaga es 3.5cm a csavar, akkor mindenkepp at kellene menjen.

2023. jún. 15. 18:29
 8/14 anonim ***** válasza:

A csavarnak nem kell átfúrnia a lécet, az a jó, ha a vége a lécen belül van.

A léc 25mm, a lemez 0.25, azaz a 25-ös önmetszős csavar elég.

2023. jún. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nah, a barkacsban talaltam csavart, ugyanazzal a szinkoddal raadasul. Feleannyiert mint a fatelepen. (Barkacs 18Ft, fatelep 50Ft)

Kozben rajottem, hogy megis bramac lecet vettem. A 35os csavar pont ateri, max a hegye fog picit kijonni, ha kijon.


A lemezekhez levo csavar vilagos barnaban volt. Az se gaz, de lehet makd rendelek emagrol szinazonost inkabb.

2023. jún. 16. 09:54
 10/14 anonim ***** válasza:
35-ös az standard méret trapézlemezhez. Nem baj ha a hegye átér, ha nem látható felületről van szó. A lényeg hogy gumiköpenyes legyen, hogy a víz ne menjen alá és ne kezdje ki a lemezt a furatnál.
2023. jún. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!