Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ennek hol tudnék utána járni?...

Ennek hol tudnék utána járni? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Bérlek egy újépítésű lakóparkban egy lakást és a napokban a fülembe jutott, hogy bizonyos lakások, köztük az is amit én bérlek az engedély nélkül épült meg. Nyilván való okok miatt ez eléggé zavar engem és azóta nem tudom nyugodtan otthon érezni magam.Tulajnál nem szeretnék rákérdezni mert eleve én nem is tudhatnám és szerintem nem is lenne velem őszinte, az tény, hogy pénzéhes és kinézem belőle az ilyen ügyleteket. Hol tudnék ennek pontosan utánajárni és mi lenne a következménye ha valóban engedély nélküliek a lakások és egyszer megtudja valaki akinek nem kéne? Előre is köszönöm azoknak akik normális választ adnak!

2023. júl. 1. 02:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az önkormányzat építésügyi hatóságánál.
2023. júl. 1. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lekéred a térképmásolatot online földhivatalból. Ha fel van tüntetve akkor minden engedélye megvan. Ez a legutolsó művelet építkezés folyamán
2023. júl. 1. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
88%

Elég átlátszó kérdés...te fel akarod jelenteni,ez egyértelmű!

Minek zavar az téged hogy engedély nélküli lakásban laksz??

2023. júl. 1. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
"bizonyos lakások, köztük az is amit én bérlek az engedély nélkül épült meg." Mi az, hogy bizonyos lakások? Fele így fele úgy épült egy lakóparkban?
2023. júl. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mennyiben zavar ez téged, ha így is lenne?
2023. júl. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha "bizonyos lakások", akkor gondolom valami tárolónak, vagy garázsnak épült tetőtéri, vagy alagsori lakást bérelsz. Az egész lakópark kötve hiszem, hogy engedély nélkül épült volna, az azért előbb-utóbb feltűnik valakinek...

Neked nincs tennivalód. Laksz ott, amíg laksz és ennyi.

Mellesleg ha lenne belőle gond sem biztos, hogy tudnak a helyzettel mit kezdeni. Éltem 7 évig olyan társasházban, ahol a kezdetektől pereskedett a ház az építtetővel, mert a tárolóknak, garázsoknak bejegyzett egységeket végül összevonták, "lakásokat" (kis lyukakat) alakítottak ki belőlük, kiadták őket, szálláshellyé minősítették őket még akkor, amikor a többségi tulajdonos még az építtető volt.

Na most a lakók pipák voltak, mert sem garázsuk, sem tárolóhelyük nem lett így elegendő. Mellesleg mivel alagsori lyukak, nyilván jóval piaci ár alatt lehet kiadni őket, ami azt eredményezte, hogy olyan lepattant, szakadt lakók jöttek oda, hogy egy időben állandó volt a balhézás. Egy újépítésű társasháznál azért nem ezt várná az ember...

Mindenesetre semmi nem lett az ügyből, pedig már a katasztrófavédelemtől határozatot is kapott a ház, hogy állandó lakhatásra nem alkalmas az alagsor. Érdekelt valakit? Nem. Le lett tudva azzal, hogy "szálláshely", nincs állandó lakó... Az építtető gyorsan eladta őket néhány baleknak, amikor már kezdett terhes lenni a dolog, mellesleg felszámolás alá kerültek. Soha, senki nem fogja már visszapörgetni az eseményeket és visszanyilvánítani ezeket az egységeket az eredeti funkciójukra.

Ma 16-18 millióért adnak el egy-egy ilyen lyukat...

2023. júl. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!