Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Arab országokban miért kőből...

Arab országokban miért kőből épül az összes épület?

Figyelt kérdés
Gondolom az olcsóbb,de pont ott a forró helyeken ezek rossz hőszigetelők nem?

2023. júl. 22. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs kedvük téglát égetni, mert így is bazi meleg van, kövük meg van dögivel.

Én itthon azt tapasztalom egyébként, hogy ha bemegyek egy kőépületbe, kellemesen hűvös van. Vagy hosszabb kánikula után ha nem is hűvös, de elviselhetőbb, mint más anyagú épületekben. Ebben mondjuk lehet, hogy szerepe van a falvastagságnak is, a kőépületek jellemzően régiek, és hát nem sajnálták az anyagot.

De ezzel együtt is azt gondolom, hogy a kő a fűtés szempontjából számít rossznak, a kőfal hideg, kínkeserves nehézséggel melegszik át. Ugyanez a tulajdonsága a meleg elleni védekezésben inkább előnyös.

2023. júl. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát Dubai konkrétan full beton, de ha a hagyományos mészkő épületekre gondolsz az épp, hogy nagyon hűvös, mert félig a földbe van vályva, úgy működik, mint egy barlang.
2023. júl. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Voltam arab országokban, vannak vasbeton épületek is.

Mindenhol abból építkeznek ami a legközelebb van és a legolcsóbb épp ezért. Nem csak az araboknál.

Balaton felvidék, vöröskő épületek (Palköve) Sóskút mészkő épületek.

Energia hatékonyság és az anyagtakarekosság az utóbbi évtizedekben került előtérbe. Például nem építünk már 50 es kőfalakat.

Ugyan ez igaz az arabokra is, annyi különbséggel, hogy ott a nappali felmelegedést egy éjszakai erősebb lehülés követ. Tehát a vastag kőfalak valamelyest kiegyenlítik a hőmérséklet különbséget és elviselhetőbb a klíma mint ha vékony tégla vagy szigeteletlen betonfalak lennének

2023. júl. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem.És a lapostetők gondolom a kevés csapadék miatt vannak,de ha van ilyen csapadékosabb időszak,az nem ázik be? Annak hova folyik a csapadékvíz?
2023. júl. 22. 14:40
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az 50 éves társasházunkon is lapostető van. Nem áznak be a legfelső emeleten sem. Hogy hol folyik el a csapadékvíz, nem tudom, de lapostetővel is lehet élni. :)
2023. júl. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Minden tető lejt , eresz csatorna kell legyen , esòt levezetik útra földekre árokba szennyvízgyűjtőbe .
2023. júl. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben.Ott egyébként a rengeteg hegyek,sziklák az milyen kőből van,bazalt? Vagy terméskő?
2023. júl. 26. 17:50
 8/9 anonim ***** válasza:
Mészkő, homokkő.
2023. júl. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja azt hittem az nem mészkő.Mert vannak sötétebb sziklák meg narancssárgás színű is.
2023. júl. 27. 00:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!