Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerül egy 100nm² ház...

Mennyibe kerül egy 100nm² ház építése+fedett terasszal ami kb 20nm² és egy garázzsalyami szintén 20nm²?

Figyelt kérdés
Ház vásárlás előtt állunk,és kíváncsi vagyok, hogy mennyi lenne ha építkezésre adjuk inkább a fejünket? Mivel fogalmam sincs hogy készül egy ház, így azt se tudom milyen munkák vannak vele, így nem tudom kiszámolni hogy mennyi lenne egy kulcsra kész állapot.

2023. aug. 7. 16:01
 1/2 anonim ***** válasza:
70%

A ház négyzetméter ára 600, fedett terasz 300, garázs talán 7-8 M.

Mindez fűtéskészen.


Tégla ára lejtmenetben, nyílászárók megint drágultak.


Ha nincs 90 M szerintem neki se állj.

2023. aug. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem kérj árajánlatokat generál kivitelezőktől, lehetőleg olyantól akinek a cége nem 1-2 éves.


Felénk még mindig az a jellemző, hogy többe kerül egy felújításra váró házat megvenni és azt szinte újjá építeni, mint venni egy telket és építtetni egy házat. Saját tapasztalatom, felénk 8-10 millió egy üres telek + 1-2 millió közművesítése. Tehát ~ 10-12-vel lehet számolni.

30-35 millió egy kádár kocka + 4% illeték ~1,1-1,4 millió.

Feltételezzük, hogy 35-ba megállt a ház illetékkel és ügyvéddel.

vagy:

~12 ért vettél egy telket, tehát a kocka árából fennmarad kb 23 millió.

Ebből garantáltan felépül egy ugyan akkora ház kívülről készre, azaz rajta van a tető, nyílászárók, szigetelések és vakolat, belül nincs semmi. Aztán belül ugyan annyiba fog mindegyik kerülni!

A nagyobb kocka házak 9,5x9,5=90m2-ek


Ha 20-25 ért tudsz venni felújításra váró házat, a szerkezetileg jó, akkor a felújítás olcsóbb lesz.


Itt gyakorin, mindig horror m2 árakat írogatnak... Amikor nekem 2021-ben 330000 ft/m2-re szólt a felextrázott kulcsrakész áram, akkor itt már mindenki 500000-eket irogatott. Sokan még akkor sem hitték volna el, ha feltöltöm a szerződéesemet. És ez nem a legolcsóbb volt akkor, mert 4 kivitelezőtől kértem tételes ajánlatott, 290-340 között voltak.


2022-ben elszálltak az árak, egy haverom telibe kapta az egészet neki 470000-be állt meg, kb az én házam tesója. Itt gyakorin tavaly már 6-700000-ekkel számolgattak...


2023-ban nem volt hű de nagy áremelkedés így azt mondanám 500-520000 körül felépülhet, minőségi anyagokkal AA energetikával. Idén természetesen már 800000-et irogatnak...


Jah igen, mindkét ház AA energetikás!!! Nem BB.

2023. aug. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!