Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Domboldalba épült a telek....

Domboldalba épült a telek. Hogyan lenne a legegyszerűbb (legolcsóbb!) egy vízszintes autóbeállót kialakítani?

Figyelt kérdés

Egy csomó dologra gondoltam, de nem tudom, mi a jó megoldás. Pl:.


A.) Ki lehetne rakni zsalukőből egy falat, amikre vasbeton "födémet" készíteni.


B.) Zsalukő fal, de inkább falon belüli részt földdel feltölteni. (esetleg föld tetejére kavics vagy vékony réteg beton)


C.) Támfal (tehát nem függőleges zsalukő, hanem ferde támfal), ami ellentart a mögötte feltöltött földnek.


Bármi más?



2023. aug. 21. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Már a telket és úgy építik? Le vagyok maradva.
2023. aug. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a megoldás javaslatok egy része jónak tűnik, de elsősorban a lecsúszó dombodal terhét kellene megtartani, ami nem egyszerű..ehhez gép kellene, és nagyon sok(a kocsibeállóhoz képest)beton...legalább egy 8 köbméteres mixerbeton az előre kialakított zsaluba, vagy valami ilyesmibe.


Szóval támfal nélkül nem megy, és egy mixer beton is kell.

2023. aug. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mennyire meredek a telek? A kocsibeálló hosszúságában a túlvége mennyire van magasan a talajszinttől?

Ha nagyon meredek én úgy csinálnám meg, hogy a beálló alatt legyen hely tárolónak.

2023. aug. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kb 45 fokos szögben lejt. Ha nem is hatalmas, de kijönne egy tároló alá, lenne kb 1.5-2 m magas az alján.
2023. aug. 21. 13:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem ez így nem világos, mivel egyáltalán nem mindegy, hogy a telek bejárata a lejtő tetején vagy az alján van?!

Vagyis alulra, vagy felülre kerülne a garázs?

2023. aug. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5: Bocs, ha rosszul írtam le.

A telek bejárata (tehát az út) a telektől felfele van.

Szóval ahogy jön az ember, a domb teteje felől, megáll a kapu előtt és lefele kell gyalogolnia, hogy a házba jusson.

Ezt a kapu részt akarom kibővíteni, hogy meg tudjon állni egy autó a telkemen. Azaz, a telkemre kell falakat felhúzni és födémet építeni rájuk, a levegőbe, hogy az úttal egy szintbe kerüljön a födém.

2023. aug. 21. 20:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Meglehet tölteni földdel, de azt nagyon-nagyon jól kell tudni tömöríteni ahhoz, hogy később a lemezbeton alatt ne roskadjon meg, nyilván ez az olcsóbb megoldás! Én is inkább tárolót készítenék az aljából, mert annak több értelme van, nem tölteném fel földdel, de ezzel bízz meg valóban szakembert, mert mégiscsak milliós tétel az, amivel parkolnál annak tetején. Elvileg kell készüljön egy vasalt alap, ami leér a teherhordó földig, értsd a humuszt el kell távolítani, az alapnak 10cm-el szélesebbnek kell lennie, mint a rá épülő fal szélessége. Ha ez megvan, ez van feltöltve földdel (nem humusszal!) majd erre kerül egy vasalt lemezbeton majd szigetelés, aztán erre épül a fal zsalukőből, betonnal kitöltve, majd a tetejére helyszínen öntött, vasalt, a fallal is összevasalt födém (azaz nem béléstest!).
2023. aug. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!