Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kültéri szerelőakna lehetséges?

Kültéri szerelőakna lehetséges?

Figyelt kérdés
sajnos a kertes házunk úgy van megépítve, hogy nem tudunk egy garázst építeni, csak egy betonplacc van a ház előtt bent a telken ahol áll az autó. azt találtam ki, hogy ások egy aknát (hosszt és szélességet még nem tudom) kb 210-220cm mélyen. az alját feltöltöm nagyszemű kavicsokkal, arra jön egy olyan rács amin lehet rendesen mozogni és a víz átfolyik rajta, a maradék magasság meg 175-180cm lesz ahol lehet kényelmesen szerelni. ez így működhet? ha nem akkor tudna valaki más megoldást ami működik?
2023. szept. 3. 18:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Úgy értetted, hogy faszán ki is betonozod körbe, vagy csak ásol a földbe egy lukat és ennyi?
2023. szept. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
zsalukő és kiöntöm betonnal
2023. szept. 3. 19:34
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

- A peremére végig szögvas, hogy bele ne csússzál az aknába.

- Az akna min. 1 méterrel hosszabb legyen mint az autód, hogy ki-be tudjál menni akkor is, ha felette áll az autó.

- Vigyél le világítást és konnektort.

- Nem árt, ha van felette tető ami megvéd az időjárástól.

- A rács felejtős, mert a lepotyogott csavarokat az életben nem találod majd meg.

Stb...stb...

2023. szept. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Inkább csinálj normál aknát és föléje elhúzható tetőt lemez borítással.
2023. szept. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ja, csinálj sima aljzatbetont és oldd meg a lefedését. Csak nem olyan roncsotok van, hogy napi szinten kell a szerelőakna.
2023. szept. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Valamelyik sarka felé lejtesd meg a betont és tegyél bele egy zsomp gödröt. Így könnyen ki tudod búvár szivattyúval szívni belőle a vizet, a szivattyú úszó kapcsolójával automatizálni is lehet, csak télre szedd ki a gödörből vagy csomagold be.
2023. szept. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Simán megoldható. Vasúton dolgoztam, ott is volt külső akna több is. Le voltak csatornázva. Amelyik el volt dugulva, abban nagyon durván megállt az eső. Szóval a zsomp jó ötlet!

Gondolom nem lesz minden nap használatban, úgyhogy érdemes oylan tetót csinálni rá ami nem ázik be, és lehet rajta járni, nem veszélyes, nem esik bele a gyerek, stb.

2023. szept. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagy esőknél az tele fog menni vízzel, és mire eltűnik a víz lehet hetek is eltelnek. Inkább vásárolj egy "Tilting lift"-et. Keress rá a neten, szerintem ez 1 jó kompromisszumos megoldás,és itthon is árulják.
2023. szept. 4. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Elméletileg jó az ötlet, de... és itt jönnek amiket előttem már felsoroltak.

Ha esik, fel fog telni vízzel még akkor is ha idővel elszivárog majd a földbe.

Ez balesetveszélyes ha kutya, macska, gyerek van a közelében.

Nem olyan egyszerű megcsinálni, mint ahogy elsőre gondolná az ember, ráadásul lehet, hogy olyan mélységben túl puha/túl tömör lesz a talaj és már vagy nem marad meg a kavics vagy nem tud elszivárogni a víz.

Lehet, hogy abban a mélységben már pont BE fog jönni a víz az aknába, ha olyan a talajvíz.

Mindenképpen fedettnek kell lennie.

De persze mindenre lehet megoldást találni, akár kialakíthatod úgy is, hogy ne bele folyjon az esővíz hanem mellette folyjon el mert peremet csinálsz neki, lejtéssel építed meg stb. Le tudod úgy is takarni, hogy ne essen bele eső vagy hó se.

Azért nem árt megnézni a 8 által javasolt alternatívát, mert lehet elsőre drágábbnak tűnik, de talán ott mégis egyszerűbb lesz, csak te látod a telek adottságait.

2023. szept. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

En tuti nem hasznalnek ollos emelot meg hasonlot. Rohadtul veszelyes. Alapbol is, de az se mind1 milyen jo feluleten allitod fel.

Anno egy melohelyemen mokoltam a kocsimat egy ilyen alol. Koszi, de soha tobbet.

2023. szept. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!