Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mit tudok tenni a szomszéd...

Mit tudok tenni a szomszéd disznóóljával?

Figyelt kérdés

15 éve lakunk itt. A szomszéd háza telekhatáron áll, teljesen szabálytalanul lett építve annak idején. Tudom, ezzel már nem tudok mit csinálni.

A legnagyobb bajom viszont az, hogy a telekhatáron vannak mindenféle ólak, aminek a teteje a mi telkünk felé lejt, és hozzánk folyik le róla az esővíz. Tudom, hogy benne van a jogszabályban, hogy a saját házáról/melléképületéről az esővizet a saját telkén kell elvezetni.

Egy 80 éves néni lakott itt, többször szóltam neki, de hát mit tudott volna vele csinálni, alig volt pénze.

Most megörökölte a 2 fia, nem látom, hogy árulnák, soha nem látok itt senkit.

Mit tudok most csinálni, hogy bontsák le, alakítsák át a disznóóljaikat?

Elég jelentős költség lesz, egyáltalán tudom én erre kötelezni a tulajdonost, ha nem akar/tud rá költeni? Teljesen felesleges a saját udvaromat szépíteni, mert az összkép annyira siralmas, hogy minek is költsek rá? Sajnos elég közel van, fákat, sövényt nem tudok ültetni, mert így is éppen be tudok állni autóval.


2023. szept. 9. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az önkormányzatnál a jegyzőhöz kell fordulni és őt kell megkérdezni milyen lehetőségeid vannak. Ebben a helyi építési szabályzat fog dönteni, azt kell megnézned és aszerint tud a jegyző is eljárni.
2023. szept. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szólsz a jegyzőnek, pá évtizedig bíróságra jársz és 25-30 év múlva sikeresen összedől magától.


Maximum annyit tudsz tenni, hogy felraksz egy kerítést ami kitakarja vagy borostyánt futtatsz rá.

2023. szept. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Zárt, örök életű betonkerítés megoldja gondodat.

Válogass:

[link]

2023. szept. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%

Mivel az @va règi lehet, a szabályok is mások voltak, így az maradni fog.

Az esővízzel mi a bajod? Tönkretesz bármit is? Csatornára max apellálhatsz.

2023. szept. 10. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Az esővízzel mi a bajod? Tönkretesz bármit is?"

Elég érdekes kérdés. Ezt most komolyan gondolod?

Igen, elég nagy gond az esővíz, konkrétan meg van süllyedve miatta az egész udvarom.

2023. szept. 10. 12:13
 6/8 A kérdező kommentje:
Mint mondtam, nem tudok oda kerítést építeni, mivel 2,5 méter van az én házam és a szomszéd háza között. Valamint szétmosná az esővíz, ami a tetejéről oda folyik.
2023. szept. 10. 12:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt a 2,5 mètert nem írtad, de ez valóban kicsi, így tènyleg problèmás az esővíz.

Mint írtam, a csatornára kötelezheted mint írtad te is. Elsőnek ez az út járható csak. Ez meg jegyző, birtokvèdelem, ès tartsák be az előírást, mert károd van belőle.

A mellèkèpületeknèl meg utàna kell nèzni mikor èpült, akkori szabályoknak megfelelt e, kellett e rá engedèly stb. Utána tudsz bármit is tenni.

2023. szept. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy kell a melléképületre engedély. De akkor nem baj, hogy hozzám folyik a víz, ha 30 éve építtette?
2023. szept. 10. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!