Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mivel oldanátok meg ezt a...

Mivel oldanátok meg ezt a szintkülönbség kiküszöbölést?

Figyelt kérdés

10m2-es szobába ősrégi laminált padló van lerakva. A szomszéd helyiség járólapja viszont ehhez képest 1,5cm-rel magasabban van. Ezt a szintet kell 0-ra kihozni laminált padló cserével úgy, hogy egy hétvégébe beleférjen a munka.

Odáig biztos, hogy a legelső réteg egy 1mm-es aljzatkiegyenlítő lesz, mert alatta a beton állapota szar. Innentől kérdés, hogy hogyan lehet folytatni, mivel szigeteljek, mivel emeljek kb 1cm szintet, amire megy a szigetelő anyag+laminált padló? Vízálló "OSB"? Gipszkarton? Szárazpadló? Mi a legjobb megoldás?



2023. szept. 18. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért nem raksz vastagabb réteg kiegyenlítőt? Amit én használtam utoljára, az 20mm-ig lehet tölreni, és nagyon pontosan lehet vele számolni, nekem laikusként sikerült vele úgy összehozni szinteket max 1 mm eltéréssel.


Vagy a szigetelés miatt akarsz rá még más réteget?

2023. szept. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azért nem akarok csak kiegyenlítőt, mert ahogy utánajártam, akkor csak az alapozás kerülne annyiba, mint anélkül a teljes művelet laminált padlókkal együtt. Más is van, amit olvastam, ami miatt nem szívesen alkalmazom (pl. száradási idő, többnapos felhordás), de az anyagi felülírja a többit :D

A kiegyenlítő szimplán azért kéne, hogy kapjak egy sík felületet az 1. réteg szigetelés alá. Elméletben ennyi elképzelésem van egyelőre: kiegyenlítő->szigetelés->osb->szigetelés->laminált padló

2023. szept. 18. 11:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Osb+parkettaalátét+lamináltlap ezeket matekozd úgy össze,hogy kiadja a kívánt méretet.
2023. szept. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Vander83: én az OSB alá azért csak tennék valami szigetelőanyagot, mert ha le is rögzítem a betonba, attól még adódhat annyi eltérés, ami miatt idővel recsegőssé válhat a laminált padló (szerintem).

És az OSB lapokat hány helyen/hogyan rögzítsem, hogy tutira stabil legyen? Nútféderest vennék, mert azok egymást is tartják. Azokat rögzíteni sem kell?

2023. szept. 19. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!