Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Gyorsház vagy rendesen épített...

Gyorsház vagy rendesen épített ház? Melyiknek mik az előnyei hátrányai?

Figyelt kérdés

gyorsház alatt ilyenekre gondolok:

[link]

ez csak egy példa, sok oldalon láttam ilyen gyorsházat több cég csinál ilyet.

rendesen épített ház alatt a szokásos házakat értem


2023. szept. 27. 16:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Követem ha nem gond :)
2023. szept. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezekben az árakban nincs benne az alapozás a szerelő szinttel:

Fizetési feltételek:

1. ) - Szerződéskötés

2. ) - Szállítás

3. ) - Összerakás

4. ) - Félkész állapot

5. ) - Külső szigetelés kezdete

6. ) - Átadás


Ha nincs gyalulva a palló akkor az nem jó!!!

Ha gyalult pallóból csinálják akkor jó, csak sokat fog recsegni. Ha KVH pallóból akkor csak igen ritkán nyekkenik meg.

Bár a gyér minőségűek a képek, de ez nem pallós vázszerkezet, hanem 15x15 gerendás. Ez megáll, mert bírja, de ez a könnyű szerkezetes épületek legalja. Ez a szerkezet azért jó a kivitelezőnek, mert jóval kevesebb a fa igénye...

A külső osb borítás illesztésein nincs párazárás, de még a nyílászárok körül sem!!!


Nincsenek toktoldók a nyílászárókon, manapság elvárás a redőny és a szigetelés kombó...


A falak beljebb vannak, mint a zsalukövek, erre kéne tenni egy 50 cm vízszigetelést körbe, ami 15-20 cm-t az osbn van, maradék pedig a szerelőbetonon és a zsaluköveken.


Az ilyen hulladék kivitelezésektől eltekintve, a jól megépített könnyűszerkezetes ház nem lesz rosszabb a tégla háznál!


Az ilyen hulladék kivitelezések miatt van rossz híre a könnyűszerkezetes házaknak!

2023. szept. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

2+

Proép Technology Kft. Nézzétek meg a facebookjukat, mert ők úgy építik meg a könnyűszerkezetes házakat legyen az fém, vagy fa szerkezetes, ahogy az elő van írva!

2023. szept. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Igazából a gyorsház is lehet jó ha jól meg van csinálva. És ez a váz+osb még csak nem is a leggyorsabb verzió, igaz költséghatékony.
2023. szept. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
44%
Én a hagyományos házra szavazok. Valahogy ebben régimódi vagyok. Oda fúrok fel egy szekrényt vagy polcot ahova akarok, nem kell előre betervezni a gipszkarton mögötti fém konzolokat. Nem hiszem, hogy ugyanannyi ideig marad tartós a ház, mint a tégla változat. Itt sok-sok évtizedet értek a tartósság alatt. Annyival nem olcsóbb a kivitelezése. Apropó baleset, pl. a házba hajt valaki autóval, mert olyan helyen áll, hogy ez megtörténhet, tulajdonképpen semmi sem védi a bent lakókat. Szóval inkább a jó kis téglaház szerintem.
2023. szept. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%

A gyorsház, ha jól csinálják meg, akkor csak gyorsabb, de nem észrevehetően olcsóbb. Cserében nem száz éveket bír, időnkénti tatarozással, mint egy rendes ház.

A gyorsházak száraz technológiával készülnek, nem kell várni a falak száradására, stb. így gyorsan felhúzhatóak. Viszont, ha bekerül minden, aminek illene, hogy jó legyen, pl jó minőségű falazó anyag(nem osb), hang és hőszigetelés, párazárás stb, akkor már egyáltalán nem olcsóbb. Legalábbis itt, ahol bár drága, de a nyugathoz képest még mindig nagyon olcsó a munkaerő.

2023. szept. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
29%

"házba hajt valaki autóval"😱🤣🤣

Még jó hogy jó hogy néhány tonna tégla és beton törmelék alól mindenki ki tud mászni.😮‍💨

Ez igen kisarkított rossz példa... ráadasul szerelő szintig megegyezik a kivitelezés a tégla házzal, egy autó pedig valószínűleg ennek fog neki menni.


"Cserében nem száz éveket bír, időnkénti tatarozással, mint egy rendes ház."🧐

London és Velence lakói nem hinném egyet értenek.😒

Másik szemszögből nézve, ha valaki megvesz egy 50es években épült felujitatlan kocka házat mit kezd vele?🤔 Ha van rá keret szinte újjá építik.💰💰

A tetők jelentős része fa szerkezetű vagy lapos, és a kádár kockákról meg a 100+ éves vályog házakról napi szinten dőlnek le. Vagy mégsem?🤔


"Oda fúrok fel egy szekrényt vagy polcot ahova akarok, nem kell előre betervezni a gipszkarton mögötti fém konzolokat."😱🤣🤣

Molly dűbel!🤦 a normálisan kivitelezett könnyűszerkezetes házon 2 réteg karton van. A villany bojleren kívűl kb mindent fel lehet rakni, még a konyha szekrények sem potyognak le.

Bár konyhánál az alsó rétegbe 12 mm osbt szokás rakni.😓

2023. szept. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%

"Még jó hogy jó hogy néhány tonna tégla és beton törmelék alól mindenki ki tud mászni" - nem mászik ki mert nem omlik rá az egész ház.

De igazad, van ez egy szélsőséges példa volt, csak egy ilyen esetet pont láttam, és mélyen megmaradt bennem.

Molly dűbel megtartana egy konyhaszekrényt telepakolva? Nem vagyok én műszaki szakember, de és a gipszkartonba fúrt dűbellel rögzített karnistól is tartok. :)

Az osbt-t burkolásra láttam használni. Nekem ettől olyan tákolmány a ház belseje.

És még egy, hagy legyen már módom szavazni anélkül hogy lehúzod a véleményemet. Mert a kérdés, csak ezt teszi fel, hogy melyik és miért? Nekem az a véleményem amit írtam, nem kinyilatkoztattam, hogy ez így van, és más véleménye hülyeség. Te viszont tulajdonképpen ezt teszed. Én egy vevő vagyok a piacon, aki eldöntheti milyen házat szeretne magának, a kivitelező/tervező meg olyat épít amit a megrendelő rendel tőle(jogi és műszaki lehetőségeken belül), különben nem lesz megrendelője.

2023. szept. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Az a problémám a véleményeddel, hogy azt utána nézés nélkül, szövegkörnyezetből kiragadott mondatrészletekből össze ollóztad magadnak.

Alapvetően mindenkinek joga van véleményt alkotni, csak legalább nézz utána a technológiának.

2023. szept. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
44%

Utána nézés nélkül? Mivel én nem vagyok kivitelező, nem ez a szakmám, nekem annyi az utánanézés, hogy láttam már ilyet épülni közelről, és láttam készen közelről. Eldöntöm tetszik-e vagy sem, bízok- annyira az újabb építőanyagokban hogy erre költöm a vagyonom jelentős részét. A konyhabútor kapcsán direkt rákérdeztem, hogy rögzítették a bemutató házban, és én azt a válasz kaptam amit írtam. Ha nem igaz, akkor valamiért engem nem jól tájékoztattak.

Nekem az összeollózás, azt jelenti másét másolom le, akár részletekben és összeillesztem mondattanilag. Mivel első betűtől az utolsóig én fogalmaztam, az ollózást visszautasítom, semmilyen szövegkörnyezetből nem másoltam ki semmit.


Olyan ez, mintha valaki azt kérdezné valaki, hogy CD vagy vinyl lemezt szeretem gyűjteni. A cd korszak zenitjén is azt válaszoltam, hogy vinyil az jobb. Akkor kinevettek...és érveltek, hogy nem porosodik, nincs alapzaj stb. Aztán hipp-hopp eljött a 2010-es évek közepe és minden gyűjtő visszaállt a hagyományos lemezre. Amit én gyűjtöttem régen az értékes maradt, a cd meg nem.

2023. szept. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!