Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy 70 nm-es jól szigetelt...

Egy 70 nm-es jól szigetelt családi ház kifűtéséhez tényleg elegendő egy 3-8 kw fűtési teljesítményű hőszivattyú?

Figyelt kérdés
Nem lenne jobb egy kicsit nagyobb teljesítményű, hogy ne kelljen folyamatosan maxon pörögnie?
2023. okt. 6. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Tudni kène a számított hőigènyt.
2023. okt. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez pont 3 méret: 4, 6, 8 Kw.

74 m2-re nekem elegendő lenne a 4 KW-os, de az nagyon lassan csinálná a melegvizet ezért ez esetben javasolt a 8 kw-os. Ha villanybojler állítja elő a melegvizet akkor viszont elég a 4 kw-os.

Nekem 58,89 Kwh/m2a a hőigényem --> 4357 KWh --> ~2,9 KW-s hőszivattyú elegendő 20°C-os belső hőmérsékleten -13°C külső hőmérséklet mellett. +1°C az +6% energia igény.

De gázkazánnal fűtök, mert ilyen energia igény mellett soha meg nem térülő beruházás egy hőszivattyú. 450 m3 gáz elegendő 23-24 fokos belső hőmérsékleten, 52200 ft/év.

Ha csak padlófűtésed van és gázkazán vs hőszivattyú. Nekem még 900000-be került a tárolós kazán, ekkor egy Panasonic 9 kw állandó teljesítményű hőszivattyú 2,5 millió volt, telepítve pedig 3,2.

Így durván a hőszivattyú árát kellett volna megspórolni a fűtésszámlán.

Jó esetben 25-30000 ft/évet spórolt volna nekem, ami ~76 év.

Persze rosszabb szigeteléssel, jobb az arány és a melegvíz készítést nem vettem bele az még nekem 14000 ft/év --> 62 év.

Lehet venni fele ennyiért is hőszivattyút úgy jobb a matek, de végül is mindegy, úgy sem fog 10-15 évnél tovább menni.

2023. okt. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahogy egyes írja, számolni kéne egy hőigényt (pl. winwatt szoftver). Ez minden alapja. Ha nem tudod a hőigényt, az olyan, mintha cipőt akarnál venni valakinek, akinek nem tudod a lábméretét...
2023. okt. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A melegvíz igény miatt nagyobbat választanék, egy villanybojler egy nap 4-8kw-ot megeszik, ha ezt hőszivattyúval váltod ki a 4kw-os dolgozni fog a 8kwh energia előállításán 2 órát legalább és ha közben -10 fok van, akkor lehet fűteni is kellene.. Ha nem akarsz fűtőpatront használni akkor a szélső értékeknél is működőképes legyen a rendszer, de lehet az is, hogy kisebbet veszel és a fűtőpatront használod szélsőséges esetekben. Élettartamban én arra tippelnék a túlméretezett verzió tovább tart, mivel relatíve kevesebbet megy.
febr. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 Lesz külön villanybojler, a hőszivattyú csak a fűtésért felel. Fűtőpatron is lesz a biztonság kedvéért, de nyilván ezt csak végső esetben használnám. Illetve 3 fázisú lenne a hőszivattyú, ha ez számít.
febr. 1. 14:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!