Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ablak felületek Ug értéke...

Ablak felületek Ug értéke pontosan mit jelent ?

Figyelt kérdés

Sok ablaknál látom a leírásban, hogy Ug=1 vagy Ug=0.7 stb. Az világos, hogy a hőáteresztési értéket mutatja, és minél alacsonyabb az érték annál jobb üvegről beszélünk.

Csak nem tudom viszonyítani, hogy az az 1Ug üveg mondjuk egy sima 30-as téglafal függvényében milyen minőséget takar.

A házam tervezése közben vagyok, és gondolkozom egy nagyobb 30 nm2 es üvegfeületen a nappaliban. A fal olcsóbb magyar téglából lesz 50-60 cm vastagon rakva. Viszont nem szeretnék úgy járni, hogy már késze derül ki, hogy fenntarthatatlan az egész konstrukció.

Szóval 1Ug-s ablaküveg az már elég jónak számít ilyen téglafal mellett ?


A konstruktív válaszokat előre is nagyon köszönöm !



2023. okt. 17. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Az Ug az angol „U-value of glass” rövidítése. Ezt az értéket a nyílászárók esetében is a W/m2K mérőszámmal fejezünk ki.
2023. okt. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

téglával hőszigetelsz????????? :D

képességeid alapján, hagyd a szakikra.

Átvernek majd, de jobban fogsz járni összességében

Az ablak u értéke meg laboratóriumban mérve keret nélkül, de gondolom nem laboratóriumban használod és gondolom kerettel vetted az ablakot.

2023. okt. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Az üveg hőszigetelèse nagyságrendekkel rosszabb, mint a megkövetelt fal èrtèke. Így arányaiban az üvegen sok hő távozik.

Az olcsóbb tèglát ki kell egèszíteni egy vastag hőszigetelèssel, mert máskèpp nem fogadható el.

2023. okt. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


Google a barátod

2023. okt. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4.: köszi a linket, ez pl elég hasznos nekem. Én sajnos nem találtam meg.

3.: igen sejtem, hogy sokkal rosszabb az üveg. Ezért is gondolkodom rajta, hogy bevállaljam-e. Mindenképpen egy vatagabb téglafalban gondolkodom, aztán lehet utólag kap egy 10 cm hőszigetelést.

2.: ha 50 cm falat rakatok, akkor az ott lesz 150 év múlva is ! Ezek a filléres hőszigetelések meg nem ! Anyag árban sem olyan veszedelmes, ha nem porothermet vesz az ember.

2023. okt. 18. 00:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a tégla max 0.5-1.0cm extra eps nek felel meg :D

Két téglasor közé lehetne tenni 12-20cm eps-t, annak értelme is van.

De most komolyan, ennyi ésszel összegyűjtöttél egy házra való pénzt?

2023. okt. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi nálad az "olcsó magyar tégla", de új építésnél nem tudsz belőle olyan falat csinálni, ami már elfogadható. Speciális téglából, pl. az ásványgyapottal töltött Porotherm 44 T igen, de nagyobb a hőtehetetlensége ha építesz egy "tömegfalat" (beton, B30-as tégla, mészhomok tégla, stb.) és arra kívülről hőszigetelést.


Ez esetben az üveg mindenképpen nagyobb hőveszteség - de nem szabad elfelejtkezni arról, hogy az ablakon nem csak megy a hő, de jön is, mármint a napsütés fűt. ("szoláris nyereség" a hőtechnikai számítások nyelvén) Ha nem vázkerámia téglából építkezel, lesz hőtároló tömeged, akkor jól benapozott ablakok estén minél nagyobb ablak, annál kisebb fűtésköltség. Nyáron persze árnyékolni kell.

2023. okt. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!