Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Melyik a jobb ha kislángra...

Melyik a jobb ha kislángra vagy nagylángra van állítva a kazán?

Figyelt kérdés
Van egy Turbós 24Kwos gázkazánom, gyári beállítása 15Kwra van beszabályozva a kézikönyv szerint.( azaz a láng szabályzása). Gyári beállításon 65-70fokos vízhőmérsékletnél nagyon lassan melegíti fel a vizet egyfolytában megy vagy fél óráig míg eléri a hőmérsékletet. Érdemes maxra rakni a lángszabályzást? Igazábol a gázfogyasztásra is gondolok, melyikkel fogyaszt többet ha ugyan azt a hőmérsékletet kevesebb gázzal kis lángon éri el vagy nagy lángon viszont több gázzal de hamarabb,ezt egy okos szakember biztos tudja. 8DB 22k radiátorom van. Minden radiátor új, csövek is újak.

#gázkazán #gázkazánláng #Lángszabályzás #Gázkazánbeállítása
2023. okt. 18. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Valamiért le volt szabályozva a kazán (bár nem turbós, ezeréves FÉG), kisebbre volt véve a láng. Nyilván a korábbi gázszerelő tekerte le, nem a gyerek játszott vele.


Aztán jött egy másik szerelő az éves átvizsgáláskor, visszavette nagyra, mondván, hogy lepkefinggal nem lehet felfűteni, csak égeti a gázt feleslegesen.


Egymással nem tudják ezt megbeszélni?

2023. okt. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Minél jobban ég a láng, annál több gázt fogyaszt a kazán, de szerintem ezt nem nehéz belátni 😀


A magasabb előremenő víz hőfokot mindig drágább előállítani. Gázkazánnál az égőtér hőmérséklete és a hatásfok fordítottan aránylik egymáshoz.

2023. okt. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor viszont a gyújtóláng a leghatékonyabb, csak épp a nagy hatékonyságba' megfagyunk mellette a télen...
2023. okt. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Valóban voltak olyan turbós kazánok melyeken 2 fokozat volt.

A nagyobb láng előbb melegíti fel a hideg fűtővizet.Jó az a gyári beállitás,talán még magas is .Nézd meg a mai kondenzációsakat.60 fok fölé 1 sem melegít.Bár tudna,de magasabb lángon,mint amire be van állítva,nem kondenzációs lenne,hanem csak turbós ,gazdaságtalan.

2023. okt. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Felvettem nagyobb lángra , így tökéletes hamar felmelegíti kevesebb gázzal. Ahogy számoltam és figyeltem a fogyasztást Kb 20-30%ot megspórolok így. Köszi a válaszokat
2023. okt. 19. 07:38
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
Nagyobb lánggal 20-30%ot megspórolsz? Az mondjuk elég érdekes, mivel ha nagyobb a láng, több hő megy ki a kéményen még akkor is ha turbós. Én 5cm magas lángra állítottam és tökéletes minden szinten már 15éve.
2023. okt. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Minire volt állítva, most kb nekem is 5cm
2023. okt. 19. 17:57
 8/8 anonim ***** válasza:

#6: Egy perc alatt ugyan több hő megy ki, de mivel rövidebb ideig fűt, nem biztos, hogy jobban jársz vele.

Méregetni kell kísérletezni, megkeresni az optimális beállítást.

nov. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!