Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogy tudnék Használati meleg...

Hogy tudnék Használati meleg vizet előállítani villannyal?

Figyelt kérdés

Amit a gépész tervező tervezettt az egy Hajdu hr-n 30 hmv tároló.

Aztmondták mikor vettem, hogy kb minden hmv tárolóhoz lehet fűtőpatront beépíteni. Hát ehez úgynézki nem... Milyen megoldás lenne rá, hogy gázkazán helyett villannyal legyen melegvíz?

Elég sok túltermelésem van napelemmel, és emiatt lenne megérős villannyal minél többmindent ellátni.

Gondoltam arra is hogy lecserélem, de fájna az 1 éves "bojlert" lecserélnem.


nov. 21. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Villanybojlert erre találták fel. Kösd össze a másik tárolóval.
nov. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ahol azt mondták, ott kell érdeklődni, hogy akkor mi a megoldás erre. Én merem feltételezni valahogy megoldható, hisz ez is, ahogy az összes bojler is csak egy tartály, annyi, hogy ebben van egy hőcserélő is. Másképp nem is, a szerelőlap cserélésével biztos megoldható. Egyébként ez nyáron kérdés nálad, tehát ha ezzel akarod ellőni a többletet, akkor nyilvánvalóan az majd nyáron fog megvalósulni, hisz télen amúgy is fűtesz, szóval ideálisabb az, ha megmarad az indirekt tároló és arra nyáron villannyal fűtesz rá. Én sem cserélném le villanybojlerre!
nov. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Utána be kell kötni egy sima villanybojlert.


Nyáron a hmv tárolóból melegvíz fog a bojlerbe folyni, nem fog kapcsolni a fűtőszál.

Télen amikor hideg a hmv, akkor fog csak ráfűteni a bojler.

nov. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha gázkazánod van, gondolkodj el abban hogy esetleg lecseréld elektromos kazánra vagy hőszivattyúra. Azokról meg tudod oldani a fűtést meg a meleg vizet is.
nov. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!