Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Elvághatom a gázcsöveket...

Elvághatom a gázcsöveket engedély nélkül?

Figyelt kérdés
Adott egy családi ház, ahol van gázóra, amit elzártam, és rendesen be van csövezve. Más fajta fűtés lesz, ezért a gázcsövekre már nem lesz szükségem. Jövő héten jön a burkoló, és addig le akarom vágni a gázcsöveket. A csövekbe lévő gázt azt ki tudom engedni. Próbáltam felhívni az illetékes szervet, de nem kapcsolható a telefonszám, és jelenleg nem tudok beugrani hozzájuk mert külföldön vagyok. Szóval az a kérdésem, hogy kell-e nekem bármilyen engedély, hogy a gázcsöveket csak simán levágjam, úgy hogy maguk a csövek kapcsolódnak az órára? Az órát azt majd meg fogom szüntetni vagy fel fogom függeszteni, aminek a mikéntjét szintén az illetékessel szerettem volna megtárgyalni.

#gáz #gázóra #gázcső #csőlevágás
nov. 23. 11:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
Nem.
nov. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%
Tuti, hogy nem. Engedélyt nem fognak adni, hogy te levághasd a vezetéket. Meg kell rendelned a gázfogyasztás felfüggesztését. Elérhetőek.
nov. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
43%

A másik, hogy nem elég az óránál elzárni a vezetékből ömleni fog a gáz mert a bejövő csövet kell elzárni amit a gázosok csinálnak.

Nagyon felelőtlen vagy!

nov. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
43%
Nem! De...ezt miért itt kérded, a helyett, hogy írnál egy e-mailt a szolgáltatónak, vagy felhívj egy engedélyes szakembert?
nov. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
55%
1X igen.
nov. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Azért itt kérdem, mert volt gázszerelő aki azt mondta, hogy kell engedély hozzá és volt aki azt írta, hogy nem. Természetesen írok emailt is. De mint írtam próbáltam őket elérni, csak nem tudtam.
nov. 23. 12:21
 7/16 qkker1 ***** válasza:
36%

1-4 okostojásoknak:


gázmérő utáni csőről szól a kérdés, azt nyugodtan elvághatja.

nov. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%
7. Azt csak hiszik sokan! Haveromék lakásában azt sem engedte az átvevő, hogy a falBAN legyen rejtve a cső.
nov. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 qkker1 ***** válasza:
22%
Mivel megszüntetteti a gázmérőt is, levághatja az utána lévő csöveket!
nov. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 qkker1 ***** válasza:
22%

"Haveromék lakásában azt sem engedte az átvevő, hogy a falBAN legyen rejtve a cső."


Nem lesz átvevő!


A kérdező 2. mondata:


"Más fajta fűtés lesz, ezért a gázcsövekre már nem lesz szükségem. "

nov. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!