Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Rá lehet e fogni hogy felújítá...

Rá lehet e fogni hogy felújítás he egy parasztház első fele van csak már meg de megépíteném a hátsó felét újból?

Figyelt kérdés
Egy örökölt házról van szó az első része is felújítasra szorul és arra gondoltam hogy egy modern házat csinálnék belőle teljesen.A régi méretei szerepelnek a térképmásolaton amit kikértem. Ezek a méretek nekem teljesen megfelelnének. Viszont a hátsó rész 10+ éve le lett bontva. Persze nem szeretném terveztetni stb csak simán ujjáépíteni kb az egészet. Erre rá lehet fogni hogy csak felújítottam?

nov. 29. 20:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Én biztos megcsinálnám.
nov. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ja még annyit hogy 9.5x6.6 lenne az új rész és kb 20-30cm el magasabb az egész
nov. 29. 20:45
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Amennyiben nem térsz az eredeti méretektől akkor igen .
nov. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Ha a bontáshoz nem kértek engedélyt és nem készült dokumentáció, akkor szabad az út (szerintem).
nov. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%

Semmire nem kell semmit ráfogni, mert mindenféle ENGEDÉLY NÉLKÜL, egy már meglévő ingatlan nyilvántartásban szereplő házat egészen az alapjáig kibonthatod, újra is alapozhatod és újjáépítheted, bármilyen más építőanyagból amely az eredetinél korszerűbbnek számít.


Ehhez sem rajz, sem engedély nem kell, amennyiben a főfalak ugyanúgy az eredeti helyükre kerülnek, és az épület magassága nem változik!

nov. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

"és kb 20-30cm el magasabb az egész"


Szerintem ez ilyen esetben elhanyagolható, szóval hajrá!


Egyébkénrt a kutya nem fogja vitatni, sem ellenőrizni!


Az eredeti rajz legyen meg, azzal mindent leigazolhatsz HA bárki kérdezné, de nem fogják!

nov. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Sokan csinálják. De ettöl még nem szabályos. De csináld. Addig nincs gond míg a szomszédok fel nem jelentenek.
nov. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

5!

Melyik jogszabály engedi ezt?

nov. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%

[link]


A 312/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet 1. számú melléklete tartalmazza az építési engedély nélkül végezhető tevékenységek felsorolását


"Építmény átalakítása, felújítása, helyreállítása, korszerűsítése, homlokzatának megváltoztatása, kivéve zártsorú vagy ikres beépítésű építmény esetén, ha e tevékenységek a csatlakozó építmény alapozását vagy tartószerkezetét is érintik."


stb stb stb.


Nem kell, ne bonyolítsd...

nov. 30. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%
Amióta elvették az önkormányzatoktól az építéshatósági jogkört, azóta mindenki azt csinál, amit akar, senki nem ellenőrzi. Max. ha többen feljelentenek többször egymás után, akkor ránéz a hatóság és kiszab valami minimális bírságot, de bontást felénk még soha nem rendeltek el, maradhatott a legszabálytalanabb épület is.
nov. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!