Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Homlokzati illetve lábazati...

Homlokzati illetve lábazati hőszigetelésbe miért szoktak tenni kis szellőzőrácsokat?

Figyelt kérdés

dec. 9. 21:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Gázvezeték megy mögötte, és azt nem szabad légmentesen elburkolni.
dec. 10. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen azt tudom,hogy akkor szoktak homlokzatnál,de láttam egy helyen,hogy lábazathoz is raktak végig és ott nem a gázcső miatt mert ott nincs,hanem azért,hogy szellőzzön a szigetelés azt mondták.

Csak nem tudom,hogy annak van értelme vagy felesleges?

dec. 10. 09:14
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Annak nincs értelme, mert ha szellőzik, akkor hűl is.
dec. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősnél így van megoldva a pince szellőzése. A régi pinceablakot befalazták, de hagytak egy 100-as csőnek nyílást és az ki van vezetve a szigetelésen át a szabadba és van rajta egy kis műanyag rács.

Lehet abban a házban amit láttál, ott is pince/szuterén van.

dec. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem.Amit láttam ott kis kerek 50 mm-es szellőzők voltak végig egymás mellett.Az pince szellőzésnek kevés lenne nem?
dec. 10. 13:43
 6/12 A kérdező kommentje:
Meg ilyen szellőzőkarikáknál a fal nincs átlyukasztva csak a szigetelésbe teszik.
dec. 10. 13:44
 7/12 anonim ***** válasza:

Azoknál a házaknál, ahol nincs a falazatnak megfelelő vízszigetelése, ott muszáj valamennyire légáteresztőnek lenni a szigetelésnek. Vízszigetelés nélkül a falból pont úgy párolog a nedvesség, mint az ember bőréből. Ha betekered magad műanyag fóliával, hiába lesz meleged, csatakosra izzadsz alatta.

Azokkal a házakkal is ez történik, ahol ész nélkül dolgoznak Drájvitos Jaóskák.

dec. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Rendben,értem.Akkor pl. régi vizes épületeknél fordulhat elő,hogy így csinálják a lábazati hőszigetelést.Akkor azoknak a vízszigetelése rossz.

Csak akkor már a vízszigetelését érdemesebb lenne megcsinálni rendesen nem? Mert a fal ugyanúgy vizes marad.

dec. 10. 15:46
 9/12 anonim ***** válasza:
Régi épületeknél sokszor kell kompromisszumot kötni. Mire az ember mindent befoltozna, kijavítana, leszigetelne oda jut, hogy olcsóbb és kisebb munka lenne egy teljesen újat építeni.
dec. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Olyankor is hagyni kell kiszellőző nyillást ha kohósalakal van a födém feltöltve,a keletkező gázok miatt,az lehet az 50 mm-es szellőző!
dec. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!