Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan tudnék alagsort legkölt...

Hogyan tudnék alagsort legköltségmentesebben szigetelni?

Figyelt kérdés
Házat vásároltam, azonban a szigetelés hiányos. Alagsori és tetőtéri födémet szeretnék szigetelni, ehhez keresnék legköltséghatékonyabb megoldásokat.

dec. 11. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Alagsor: néhány centis EPSt ragasztasz a plafonra pur ragasztóhabbal.

Aztán háló és eps ragasztó, majd festés.


Tetőtér: párazáró fólia alulra. 2 x 10 cm kőzetgyapot, kötésben, rá. Végül páraáteresztő fólia (ennek nem kell szépen fednie, lehet laza)

dec. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gondolom néhány dübel csavar sem árt a nikecellbe
jan. 1. 19:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem a tábla a nehéz, hanem a ragasztó.

Ha ragasztóval rögzíted, majd ragasztóba hálózod, különösen, ha kezdő vagy, akkor tényleg nagyon nehéz lesz, amihez kell dübel.


Ezért javasoltam a pur ragasztóhabot. Eleve szigetel, tehát ez is segít, de mellesleg pille könnyű. Az alját megpróbálod vékonyan kenni és akkor nem kell a dübel.

Ennek azért van jelentősége, mert nincs olyan, hogy néhány dübel. Ilyen 14-16 dübel az előrt per négyzetméter. Egy 60 nmes alapterületű háznál ez födémenként 840-960 dübel.

960 fúrás a födémbe már statikailag is elkezdi meggyengíteni. Nem jó.


Ha sok pénzed van, és nem akarsz kockáztatni, akkor eleve fújathatsz pur ragasztóhabot a födémre alulról, és akkor csiszolás után már lehet is festeni.

0 súly, 0 dübel. Rengeteg forint.

jan. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát nincs sok pénzem :D eleve ezért is keresem a legjobb és legolcsóbb megoldást. Hát elég kezdő vagyok a storyban de azt hiszem bele fogok jönni.
jan. 3. 14:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne. Csak bátorság kell hozzá! Hajrá!
jan. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet!
jan. 4. 16:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!