Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Miért engedik, hogy a budai...

Miért engedik, hogy a budai hegyekben egyre több fás területet beépítsenek?

Figyelt kérdés

Ráadásul sok új luxusotthont látni ott fenn, amiben kb. 1-4 család lakhat, nem egy tízemeletes panelházat, ami legalább sokaknak adna otthont...

Azoknak az embereknek, akik ezeket a házakat megveszik ez tényleg nem jut eszükbe?!

Már kirándulni is alig lehet, meg nem tűnik fel nekik, hogy a kirándulók is az ablakaik alatt mászkálnak...?!



dec. 13. 00:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert a pénz és az üzlet az első, a környezetvédelem pedig huszadrangú... Azok épülnek oda, akiknek több a pénzük mint az eszük. A gazdag buták miatt történik az erdőírtás 90%-a!
dec. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Jó, de azért kéne egy határt szabni.

Meg tök durva, hogy sokszor a mértéktelenül gazdagoktól (mondjuk külföldiektől) hallani azt, hogy az átlag emberek lakják le a bolygót, meg, hogy ne szaporodjuk túl, védjük a környezetet, figyeljük mit fogyasztunk, mennyit, mennyi szemetet termékünk, ne nagyon együnk húst stb. Erre ők az egyik réteg, akik leginkább ezeket csináljak ész nélkül... Külföldön is már megszokott, hogy azt halljuk, hogy hány futballpályányi erdőt vagnak ki itt vagy ott, de most már itt is ez lesz...?!

dec. 13. 13:34
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Jól látod kérdező, pontosan így van. Hogy mit fogyasszunk, mennyi szemetet termelünk, stb. ezek meg reklámszövegek, hogy formailag úgy tűnjön hogy érdekli őket. Ha csak a hulladéktermelést emeljük ki, már ott is óriási ellentmondások vannak.

-EU-ban rendeleteket hoznak pl. veszélyes hulladékokra. Ki nem lehet dobni, eltüzelni tilos, újrahasznosításra nem dolgoznak ki algoritmust (mert az nem üzlet, hanem gazdaságtalan) ők sem tudnak vele mit kezdeni. Eladják keletre olcsón, besöpörve a problémát a szőnyeg alá. Hogy példát említsek, pl. a bontott műanyag ablakok ilyenek, de rengeteg más is...

-Az anyacégek gyakran Kínában gyártatnak, 70-80%-ban fosszilis energia felhasználásával. A rendeletüknek megfelel, hiszen helyileg náluk nem szennyeznek, hanem térben eltolják a szennyezés helyét. Ez megintcsak a probléma szőnyeg alá söprése, globális megoldás nélkül, miközben globális környezetvédelemről beszélnek. Legalábbis marketingszinten, reklámokban és papírforma szerint.

-Minőségi termék ritka, sok a silány, rövid élettartamú árú. Hamarabb, és több hulladék generálódik. De jó üzlet! Dobd ki, vegyél újat szemléletmód.

-Újszerű, áttörő jellegű mérnöki megoldások ellehetetlenítése, bojkottálása. A MOL-nak pl. van egy nagyon jó szabadalma -magyar találmány!- a gumibitumenes aszfalt gyártására, amelynek lényege a nagymennyiségű gumiabroncs hulladék újrahasznosítása. Évek óta nem hallani róla, néhány út megépült, de a módszert valószínű bojkottálták.

-A magyar erdőket írtják az osztrák határ közelébe, mert az osztrák nem akarja kivágni a sajátját.


Ennyi jutott hirtelen eszembe, de számos dolgot lehet még említeni.

dec. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon jól felsoroltad 14:21!

De pl. egy fekete afrikai országra vagy dél-amerikaira kevésbé tudok hatással lenni, mint a saját országoméra... Ezért gondolkodom...

Vagy legközelebb,ha fenn kirandulok csöngessek be ezekhez a haztulajdonosokhoz, hogy felfogták-e mit csinálnak..? Vagy mi a megoldás?

dec. 13. 14:42
 5/14 anonim ***** válasza:
Csongess be!
dec. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az a vicc hogy emberek borzasztó pénzeket fizetnek azért hogy szép környezetben legyen a házuk majd jöbbek mások akik beépítik azt a szép környezetet ami miatt az előző lakók odaköltöztek.

Ennyi erővel negyed annyiért is vehetnének telket valahol egy zsúfolt lakóparkban.

dec. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Na igen, az meg a másik, hogy ez egy önmagát gerjesztő folyamat. Akik elkezdik lelakni a természeti környezetet maguk is ezt kapják egy idő után, hogy más tehetős emberek rájuk költöznek. Mint egy verseny, aminek az a vége, hogy kipusztítják a környezetet... Ezért kéne valami határ, amin túl senki nem megy. Ha menőzni akar oldja meg a városban és férjen össze a többi emberrel. Ha a természetbe vagyik, akkor meg ő is legfeljebb egy kirándulás erejéig vegye igénybe azt!
dec. 13. 16:57
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez van a Balatonnál. A sok gazdag felvásárolja a tópartot aztán meg lehet nézni mi lett belőle.
dec. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen 16:59, minden természeti területre érvényes a kérdésem (csak nekem leginkább ezzel van tapasztalatom).

Meg rám nyomást gyakorolnak a nagy cégek és a média, hogy még a ruhavásárlást is mélyen gondoljam át és vegyek újrahasznosított poliészterből készült ruhákat. És egy ruha vásárlása nem olyan leptékű, mint egy házépítés vagy vásárlás. De olyan reklámokat mégsem látok, hogy "gondolkozz, mielőtt építkezel!" Vagy "vegyél inkább használt lakást vagy lakótelepit".

Meg a közlekedésnél is lehetőleg bicajjal járjak vagy max. tömegközlekedéssel, de mások meg kb. a ruhajukhoz választják ki épp melyik autójukkal menjenek...

Nekem nem gond ezeket az előrelátó környezetkímélő döntéseket meghozni és örülök neki, hogy felhívják rá a figyelmet, csak akkor mások se éljék fel azt, amit a többiek próbálnak megvédeni...

Elképesztő! Hogy van ez...? Hogy jutott idáig a világ?

Pár generációval ezelőtt még mindenki felelősségteljesen viselkedett a környezetével (bárhol a világon) és nem kellett őket különösebben tanítani erre.

dec. 13. 17:49
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A Fertő tó környékén is ez lesz. Luxusszállodát építenek. Osztrákoknak, mert a magyar nem fogja tudni kifizetni a többszázezres díjat egy éjszakára. Már oda sem lehet szóval menni túrázni...

Ruhagyártókra meg gondolni is rossz. 3hónapig divat egy ruha, aztán jön az új széria. Ami meg megmaradt az előzőből azt meg eltüzeli a gyártó cég saját maga.

Ez aztán az igazi pazarlás, meg környezetszennyezés. Aztán tele van műanyaggal, azt égetik. Nem fűtésre, vagy energiatermelésre, hanem csak úgy magában.

Aztán az építkezésre visszatérve, lehetne ám ezt szabályozni. Mert elő lehetne írni, hogy egy épület körül mekkora telek maradjon üresen (beépítési arány, minimális telekméret, stb.) . De valahogy össze-vissza van. Új építésű családi házak gyakran egymás nyakára épülnek. Rendes kert sincs. Csak tudnám hogy mi értelme ennek. Mert családi házba az megy, aki nagyobb privát tereket akar, be akarja ültetni a kertet, esetleg állatot akar tartani...

A túlzott mesterséges színek használatáról, mint pl. szürke-fehér-fekete nem is beszélve, abszolút természetbe nem illő megjelenést kölcsönöz az épületnek.

dec. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!