Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Úszókapu távirányítójának...

Úszókapu távirányítójának mekkora a hatósugara?

Figyelt kérdés

A lakóközösség szeretne egy ilyen kaput. Én lakom a tervezett kaputól a legmesszebb - légvonalban kb. 70 méter -, a légvonalban mogyoróbokrok és fák állnak.

Működne ez? Ha igen, a bejárati ajtómtól működne csak, vagy esetleg lehetne azt a távirányítót működtetni házon belülről is?


jan. 2. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
a jobb távirányító jeladók akár 100 méterről is működtetnek. Ezt egy nagyobb kapus cégtől kell megkérdezni. Van olyan, melyet telefonról indítanak..az kicsit drágább, de bárhonnan nyithat-csukható.
jan. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az adott cègnèl kell utánajárni. Házon belül már árnyèkolva van.
jan. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A miénk kb. 15 méteres, ha nem árnyékolja semmi. Az előszobából pl. tudom még nyitni-csukni, de ha egy helyiséggel beljebb megyek, onnan már nem.

Viszont nem teljesen értem, ha ki akarsz állni a kapun, miért is kellene már bentről, vagy 70 méterről nyitni.

jan. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Utolsó, ha kocsival állok ki, az persze nem gond, vagy ha én mennék el gyalog. A gond abból lesz, ha a postás, a szerelő, a villanyóraleolvasó, futár jönne be a kapun - elvileg majd lesz kapucsengő - , és szerencsétlen majd ott áll várakozva a szakadó esőben vagy a mínuszokban, mert nekem két lépcsőt is meg kell másznom, hogy a házon kívülre kerüljek. Plusz télen csizma, kabát. Ha a fákat is ki akarom kerülni, mint árnyékolási tényező, az újabb kb. 20 méter.

Nem akarnék velük így kiszúrni.

jan. 2. 23:02
 5/7 anonim ***** válasza:

Ők eddig hogy jutottak be? Kinyitották maguknak a kaput? Kiskapu nincs?

Ne vedd tolakodásnak a kérdést, csupán 6 évig éltünk egy társasházban úszókapuval és sosem okozott gondot, hogy nem tudtuk a lakásból nyitni, mert mi a hátsó oldalon élünk. Idegennek autóval semmi keresnivalója nem volt az udvarban, a futár, postás, stb. megállt a kiskapu előtt félig a járdán és becsengetett/telefonált. Ha szerelő jött, vagy valaki, akit tényleg be kellett engedni az udvarba a cuccai miatt, akkor meg leslattyogtam, de ez ritka volt szerencsére. Együtt lehet azért ezzel élni.

jan. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem volt eddig kapu. Se úszó, se kiskapu. Egy hosszú, meredek bejárón lehet eljutni a házakig. Nincs közforgalom elől elzárva. Szépen bejöttek, megálltak a garázs előtt - az udvarunkra be se látnak -, és becsöngettek.

Most majd várniuk kell. És ahogyan pl. a postásunkat ismerem, na ő nem fog várni, hanem bedobja az értesítéseket a ládába a levélről, csomagról, én meg slattyoghatok be a városközpontban lévő postára. (Ahol másfél órás a sor, cserébe sosincs üres parkoló.)

Hát majd keresem a megoldást.

jan. 3. 10:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha lesz csinálva kapucsengő, akkor legyen kaputelefon is, meg nyitó gomb a lakásban.
jan. 11. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!