Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy kb.6 négyzetméteres tégla...

Egy kb.6 négyzetméteres tégla melléképületnek mennyi lehet a költsége?

Figyelt kérdés

anyagdíj+munkadíj

Az alábbi jellemzőkkel:

-Rendes beton lemezalap vasalva, vizszigeteléssel

-Vizszigetelésen második betonozás

-4 téglafal 2,7m magassággal, egyszerű ajtó és egy kisablak (60x90cm)

-tetőszerkezet trapézlemezzel

-vakolás, burkolás nélkül.


Mit gondoltok, ennek mennyi lehet az anyagdíja, és munkadíja külön-külön közelítően?


jan. 10. 22:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy árajánlatkérés, amit itt leírtál! Ezt generál-kivitelezőkhöz kell intézni, nem a gyakori kérdések olvasóihoz! 2-3M forint körülbelül, de ennyire konkrét elképzelésre nem értem miért nem lehet kérni árajánlatot...

Továbbá (tudom, nem vagyunk egyformák, mások az igények) nem értem, hogy melléképületre miért kellene ennyi pénzt ellőni! Ahhoz, hogy itt tárolj ezt-azt halálosan felesleges még a vízszigetelés is, de ha attól nyugodtabb vagy, simán lelehet teríteni két rétegben egy vastag fóliát a beton alá azt' jónapot! Melléképületet (ilyen pici), nem jár nagy előnnyel, ha téglából építed. Fellehet húzni azt könnyűszerkezettel is, hamar kész van, nincs száradási idő, nem kell vakolni, elegendő egy gyengébb alap készítése is, azaz lehet spórolni az alapon... Megtudod csinálni te magad is, irdatlan sokat fogtál a munkadíjon ezzel, maximum az alap készítését rábízod másra, ha úgy látod nem tudsz húzni (egy-két haveroddal együtt) egy egyenes alapot, bár aki béna ebben, mint pl. én, az rászánja az időt és készít egy tökéletes zsalut és azt teszi, amit egy kőműves sosem tenne, a zsaluhoz húzza az alapot. Persze én nem akarok beleszólni abba, mit hogyan csinálj, ez csak egy javaslat, hogy ha esetleg valamennyire számít a pénz is, akkor erre nem muszáj ennyit elkölteni! Ha úgy csinálod, ahogy írtam, úgy is örökös, mint a nyomor, ezt bizonyíthatom. Könnyűszerkezetnek, ilyen kicsi épületnél elegendő egy 30-50cm mély sávalap is, esetleg ha fennáll a veszélye annak, hogy elcsúszhat, akkor a négy sarkot mélyebbre kell ásni (a teherhordó földig) és függőlegesen vasalni, úgy tuti nem megy sehová, mert kapaszkodik, de hát ritka eset az, hogy egy telek csúszik, homokos lejtős részen, töltésen elképzelhető.

jan. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!

Természetesen várok még továbbiakat is, kíváncsi vagyok hogy kinek mi a tapasztalata, véleménye.

jan. 18. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!