Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Belmagasságnak a 240 centi az...

Belmagasságnak a 240 centi az ideálisnak mondható? Illetve nem nyomasztó? Voltam olyan házban ahol 230 volt,hát az már kicsit alacsonynak tűnt.

Figyelt kérdés

jan. 14. 16:53
A kérdező szavazást indított:
230 cm
240cm
250cm
250 felett
15 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én lakásomban 265cm a belmagasság

Szerintem az abszolút ideális

240 az nekem nagyon nyomasztó lenne

jan. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
A 240 szerintem nagyon alacsony.
jan. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
260cm
jan. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam 240, nem érzem nyomasztónak, mondjuk nem is vagyok magas 173cm.
jan. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
OTÉK: min 250 cm, ahol ez nincs meg, nem valószínű, hogy van használatba vételi engedélye.
jan. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk 280 cm, néha magasnak érzem, mert előtte leéltem 30 évet mindenfelé 260-265 cm-es belmagassággal.

Nekem 250 alatt nyomasztó lenne...

jan. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 nemaRendőrség ***** válasza:
35%

320cm van most, 240 magas ajtókkal. Ez szerintem tökéletes.

Nagy és tágas tered ad.

Anyukám szabvány panelban lakik, már nyomasztó felmenni. Mindig legörnyedek

jan. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

230-240 cm? Nem tudom, mikor épülhetett az a ház, ha ekkorát engedélyeztek, vagy melyik helyiségben tartózkodtál, de lényegében a fő tartózkodási helyiségekben (nappali, hálószoba, konyha) 250 cm, az átmeneti helyiségekben (közlekedő, fürdő, spájz) pedig 220 cm az előírt minimális belmagasság.

Részletesebben itt:


[link]


Én eddigi életemben a mostanival együtt 3 ingatlanban laktam, mindenhol 260-265 cm körül volt a belmagasság, szerintem ez az ideális.

240 cm nekem is kissé nyomasztó lenne, de mondjuk személy szerint a túl nagyokat se szeretem, nem csak a kifűtés, de a túlzott térérzet miatt sem, így ha építkezhetnék, akármennyi pénzből, nálam 270 cm lenne.

jan. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 Nem tudod hol? A legtöbb régi, 100+ éves parasztházban!


270cm szokott lenni ált. a standard belmagasság. Nálunk szinteltolás van, így bizonyos helyiségekben 270cm a belmagasság, míg pár helyiségben pedig 300cm. Tetőtérben viszont nem több 230cm-nél. Szerintem nem nyomasztó, legalábbis nekem nem, én úgy gondolom, hogy kellő mennyiségű fényt ha beengedsz és a mennyezet fehér, akkor nem érzed nyomasztónak ha nem vagy magas. Közel 2 méteres ember a 230cm-es belmagasságot nyilván nyomasztónak éli meg. Erről az jut eszembe, hogy a nyaralóban is 230cm a belmagasság mert ugyebár külterület, 4.5m a max orommagasság. Úgy lett 230, hogy még készült álmennyezet a felújítás során, amúgy kb. 235-240 körül volt. Beszélgetünk erről a szomszéddal, hogy még álmennyezet is? Hát azé' azt má' Ő nyomasztónak tartja, rá is kérdezett, hogy nem tartok-e ettől? Mondom te kérdezed? Egy magasak vagyunk (170cm), így is van még a fejünk felett 60cm, mennyit szeretnél még? Tehát ha egy közel 2 méteres ember tart ettől és teszi fel akár a kérdést nekem úgy, hogy én is közel 2 méteres vagyok, akkor az jogos! Ugyanakkor nekem 170cm-esként egy 230cm-es belmagasságú helyiségben olyan tartózkodni, mint egy közel 2 méteres embernek a 260-270cm-es helyiségben! :D

Ezzel csak annyit akartam írni, hogy a kérdésre nem lehet válaszolni. S hogy már elnézést de egy 170 körüli nyomasztónak éli meg vagy azon aggódik, hogy nyomasztó lesz egy 230cm-es belmagasság, az olyan, mint mikor apját látva a gyerek is lehúzza az ág felett a fejét, holott neki még van vagy fél méter a feje felett, csak hát apu is lehúzta.

jan. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
58%

Nem.

Nekem 3 métertől felfele.

jan. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!