Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha veszek egy építési telket...

Ha veszek egy építési telket arra telepíthetek mobilházat? Hol tudok utánanézni hogy lehetséges e az adott telken (ha tulajdoni lappal nem rendelkezem mert még nem vettem meg)?

Figyelt kérdés
jan. 15. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Mobil házhoz nem kell engedély.Azért mobil mert mozgatható.
jan. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Mi Veresegyházán akartunk konténerházat letenni. Azt mondták, hogy belterületen tilos, külterületen szabad, de nem fogunk tudni bejelentkezni.

Mobilház is ugyan ez a kategória.

jan. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A település jegyzője tud neked erre választ adni!
jan. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi az önkörmányzatnál voltunk, az ügyintéző már kívülről fújt ilyeneket.
jan. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

Én egyszer kérdeztem, Pécsen a kormányablaknál, hogy lehet-e külterületi, zárkerti gazdaságiépület az állandó lakcímem, azt mondták lehet, akár egy garázs is, csak legyen házszáma, de ha nincs azt is lehet valahogy igényelni.

Én is egy zárkerti gazdasági épületként nyilvántartott házban lakom, ez a bejelentett lakcimem. Itt jó mert jár a Postás, van szemétszállitás, vezetékes gáz, vezetékes víz az nincs, vízem kútból van.

jan. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Helyi építési szabályzat írja elő.

Kérdezd meg a főépítészt.

jan. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok településen nem engedélyezett a mobilház belterületen, de ahogy előttem írták ez helyben dől el, a helyi önkormányzat dönti ezt el, így ott kell erről érdeklődni.

Az 5. válaszoló nem írt hülyeséget, Pécsett megengedik, hogy bejelentkezhess külterületi ingatlanba, (az én településemen is megengedik egyébként), de van olyan település, ahol nem, szóval ezt is az önkormányzat döntheti el.

jan. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Házszámot csak használatba vételi engedély kiállítása után lehet igényelni, mert le kell adni a használatba vételi az igénylő lappal együtt.

Régen lehet megoldották enélkül, de jelenleg ez a helyzet. Én 2022-ben igényeltem új építésű házra.

Helyrajzi számra viszont be tudsz jelentkezni.

jan. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A helyi önkormányzat szabályozza.

Érdemes egy olyan tervezőt keresned, aki jártas a témában.

Néha az önkormányzatok megpróbálnak első nekifutásra lerázni egy gyors szóbeli elutasítással.

jan. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!