Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Külterűleten található tanyámh...

Külterűleten található tanyámhoz szeretnék hózzáépítetni egy zárt teraszt, ehez szerintetek kell építési engedély?

Figyelt kérdés
jan. 20. 16:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
Szerinted mi fog történni, ha engedély nélkül építed meg? Szerintem semmi. A kutya nem fog arra járni. Majd mindjárt jönnek a guglimapses meg drónos megfigyelő önkormányzatos sztorik, de nem. Egyszer kivágtam a házam előtt a tujákat. A szomszédok jelezték, hogy ehhez engedély kell. Mondtam, hogy már késő, mondták, hogy meg fognak érte büntetni. Mondtam majd kifizetem. Sose kérdezett senki semmit.
jan. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az igazság az, hogy én tavalyelőtt voltam bent, amikor még ment ez az otthon felújítási támogatás.

Akkor beszéltem egy emberrel, kb ha nem jelent fel senki, a kutyát nem fogja érdekelni. Legalábbis Miskolcon ez a hozzáállás.

jan. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Külterületen meg végképp így van.
jan. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Felénk ez úgy történik,első évben megcsinálják a teraszt tetővel.Aztán lassan zártá teszik.
jan. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Mi esély, hogy az első évben egy külterületi ingatlant bárki megnézzen?
jan. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

Engedély nem kell, de meg kell terveztetni és ÉTDR-be feltölteni. Asszem egyszerű bejelentés a neve.

Nyilván lehet rizikózni, lehet, hogy külterületen 30 év alatt se buksz le. Ettől függetlenül, ha pl. egyszer el akarod adni, az komoly akadálya lehet az eladásnak, hogy olyan van építve oda, ami nincs szabályosan rajt a földhivatali papírokon. Senki sem vesz szívesen a nyakába egy jogilag aggályos helyzetet. Úgyhogy lehet, hogy akkor (évtizedek múlva) kénytelen leszel végigcsinálni a procedúrát. De akkor miért ne csinálnád meg most, amikor építed?

jan. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%

6.


Azért mert az az egyszerű bejelentés több százezer forint meg vagy fél év.

Keress rá!

jan. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

7-es nem keresek rá, mert pont ilyen házbővítéssel vagyok félben.

Egy szó nem igaz abból, amit írtál. Ingyen van és pár nap alatt megjön a visszajelzés.

jan. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 mindentudó99 ***** válasza:
100%
#1 Tuja kivágást hogy lehet terasz bővítéssel hasonlítgatni?
jan. 21. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
41%
Egyszeru bejelentes csak a neveben egyszeru. Kell epitesz tervek, stb.
jan. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!