Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Érdekelne, hogy mennyibe...

Érdekelne, hogy mennyibe kerülne 3 db kb 12 nm-es szoba hozzá építése családi házhoz (kőműves,burkoló,festő és ács munkadíj nékül) ?

Figyelt kérdés

jan. 22. 11:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20 millió
jan. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%

Csak kiváncsiságból... én is szoktam látni ilyen házakat, hogy mondjuk 120 nm, a nappali van vagy 70 nm, de a szobák ilyen 6-12 nm-ek?

Miért, a jóistenit?

A lakásokat szidják sok családiház-rajongó, hogy "lyuk", de ilyen pici szoba, ami hivatalosan félszoba, csak akkor van lakásban, ha 35-40 nm-re akarnak tenni 2 szobát.

Normál esetben 18 nm-nél kezdődik egy szoba lakásban is, és nem ritka, hogy 32-50 nm.

Neked meg van egy nagy telked és 12 nm-eket akarsz rá építeni???

Mit akarsz ott tartani, hörcsögöt?

jan. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

#2: 3x4m az már nem olyan kicsi. Egy gyerek elfér benne minden cuccával.

Én az új házakban inkább 8m2 hálószobákat szoktam látni

jan. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

3: De egy gyerek az otthon lakik akár 30 éves koráig is, és ha elválik, még a gyerekével vissza is jöhet, ha megtartják a szülők a házat maguknak és nem költöznek el kisebbe, mikor kirepülnek a gyerekek.


Én lakótelepen nőtten fel, kb. 14 évesen nőttem ki a 12 nm-es szobát...

A hangszerek és tanszerek, könyvek, kották, bordásfal, trambulin, szánkó, korcsolya, télikabátok, csizmák, stb. már nem fértek el.

És akkor én 160 cm vagyok, van, aki 210 cm, 130-160 kiló...

jan. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#4: ja hát mondjuk taroló nélkül egy panelben elég nyomorúságos.

Mi sosem tartottuk a szánkót meg a télikabátot sem a gyerekszobában

jan. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Igen az újépítésű házaknál/lakások alaprajzán szoktam ilyet látni

-40-50m2 Amerikai konyhás nappali,


-2 szoba

8-8m2


És akkor oda írják,a hirdetésre hogy 3 szobás lakás eladó 89.990 000ft


Na b@zdmeg

jan. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
5: Felnőttként nekem úgy is kicsi, mert táncolok, tornázok benne, kiterítem a tankönyveket, jönnek vendégek, ott alszik egy-két fiú, stb.
jan. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Sajnos nincsen lehetőség nagyobb szobák kialakítására! Pedig én lennék a legboldogabb ha minimum 20 nm lehetne szobánként!

Bár én tini koromra kaptam egy 10 nm-es szobát, nem volt vele problémám!

Családi házról van szó, ahol van tárolási lehetőség. 50+os még dolgozó nagyszülőkhöz menne vissza 2 unoka + anyuka. Kirepülés után felújították, így régi szoba nem opció, plusz egy kis saját tér miatt is lenne szükség a szobákra. Porta hátsó részén lehetne kialakítani a fürdőhöz kapcsolva egy folyosóval, külön bejárattal.

Esetleg mit gondoltok a tetőtér kiépítéséről? Anyagilag jobban járnánk? Akkor lehetnének nagyobb szobák. Tető kb 15éve lett cserélve, így a cserép pl maradhat a régi, tökéletes állapotban van.

jan. 22. 13:56
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél 5-6 millióért egy használt mobilházat és dobd le a telkedre valahol.
jan. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Esetleg a kérdésre tudna valaki válaszolni? 🙂
jan. 22. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!