Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Tetőépítés. Jó lesz ez így?

Tetőépítés. Jó lesz ez így?

Figyelt kérdés
Megörököltem egy kisebb nyaralót amire szeretnék csinálni egy új tetőt. Egy könnyűszerkezetes épületről van szó amerikai stílusban építve, de természetes anyagokból. Szalmával van szigetelve. A fal rétegrendje belülről kifelé: vályog vakolat - vályogos szalma a falszerkezetben - szalmabála szigetelés - vályog vakolat kívülről. Erre szeretnék egy új lapostetőt csinálni (most is lapostető van rajta). Tehetek én erre kőzetgyapot szigetelést? Rétegrend a következő lenne: gipszkarton mennyezet - tartóprofilok gipszkartonhoz(tetőszerkezethez rögzítve) - párazárás - kőzetgyapot szigetelés - páraáteresztő tetőfólia - ellenléc - tetőfedés (trapézlemezre gondoltam). Mennyire tűrné meg egymást a két építési technika? Vagy inkább csináljam természetes anyagból mint idáig is volt? A mostani rétegrend: vályog vakolat - vályogos szalma a tetőszerkezetben - ellenléc - páraáteresztő fólia - cserépléc - tetőfedés (lemeztető, hullámos lemezből)

febr. 1. 10:30
A kérdező szavazást indított:
Régi megoldás
Új megoldás
Más ( kérlek írd le hozzászólásodban mire gondoltál)
2 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Jó amit szeretnèl csinálni, csak arra figyelj, hogy a hőszigetelèsnek15, de inkább 20cm legyen. A lènyeg, hogy a melegebb oldalon, a fóliánál ne alakuljon ki harmatponti hőfok.

De a jelenlegi rètegrendbe is illeszthető a hőszigetelèsed. A vastag vályogvakolat lègtömör, párazáró, ès lekezeli a párát, így nem fontos a fólia, ès mehet rá a hőszigetelès ès a többi. De a szalmás vályogot lègzárnám vályoggal teljesen.

febr. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Abszolút megtűri egymást.

Pár hete jártam egy ilyen házban, ugyanez a szituáció, szalmaház, teteje lapostető, trapézlemez, van 20cm kőzetgyapot szigetelés, majd hőtükörfólia, majd karton. Szabályos nyári záporhoz hasonlító eső volt azon a napon. Olyan robajjal járt a trapézlemez tető miatt, hogy csak röhögtem az egészen. Gyakran leírom, hogy zajos, gyakran lepontozzák a válaszomat meg írják, hogy nem is az stb. stb. Próbáld ki! Ezt tudom javasolni, max. kidobtál némi pénzt, lecseréled mittomén esetleg zsindelyre vagy építesz rá egy tisztességes nyeregtetőt.

Egyébként nem tartozik a kérdéshez szorosan, de ebben a házban az aljzat is szigetelve volt és az aljzatra (a szigetelt aljzatra, szóval nem a szerelőbetonra) pedig ráépült egy sor kisméretű téglafal (nálad vályogfal van ha jól értem) amiatt, hogy legyen tömege a falnak. Mivel bent fűtöttek, olyannyira átmelegedett ez a fal, hogy kézzel is érezhető volt, szabályosan sugározta a meleget. A tűz a kandallóban kialudt még délelőtt, de késő délután is sugározta a fal a meleget. Nyitva volt az ajtó fél órát biztos, mikor becsuktam egy pillanat alatt visszamelegedett a ház úgy, hogy akkor már "fűtés" nem volt. Ha még egyszer építkezek, akkor így építkezek, de nem trapézlemez lesz rajta, az biztos! :)

febr. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Sajnos az 1-est véletlenül sikerült lepontoznom, pedig nem így akartam. Ezért elnézést kérek.

Nem csináltam még vályog vakolatot mennyezetre, pedig az lenne a logikus megoldás amit az 1-es válaszoló írt. Vastag vályog vakolattal "lezárni", majd mehet a kőzetgyapot, tetőfólia és a tetőburkolat. Hogyan tudnám teljes biztonsággal elkerülni a harmatponti hőfok kialakulását a tetőfólia alatt? Mármint, nem elég hozzá a rétegrend helyes megválasztása?


Kettes válaszolónak is igaza van, valóban kiváló a hőérzet a kis nyaralóban és tényleg elgondolkodtató a trapézlemezes megoldás. Megfogadom a tanácsokat.

febr. 2. 11:19
 4/5 anonim ***** válasza:

A rètegrend ok. A harmatpontot a szigetelès megfelelő vastagságával tudod elkerülni. Ezèrt àlt. 20cm vastagot(2x10) raknak.

Ugye a lènyeg, hogy a hőszigetelès meleg oldala, ne tudjon aláhűlni a kinti hideg miatt, mikor bent meleg van èppen. De ez a hőfokok ès páratartalom játèka

febr. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
febr. 2. 16:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!