Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe jön ki 10 m³ mixer...

Mennyibe jön ki 10 m³ mixer beton rendelés ha mixerrel és betonpumpával is kérem a kiszállítást?

Figyelt kérdés

Mennyibe jön ki 10 m³ mixer beton rendelés ha mixerrel és betonpumpácal is kérem a kiszállítást?


Nekem 1,2m³ az 8000 a sóder díja meg 24 ezer a beton díja. Víz meg saját betonkeverési díjam legyen 2000 Forint. Így híg beton m³ nekem 29 ezerbe jönne ki.


(Az mondjuk más kérdés, hogy 1,2 köbmétert fizetek, de abból lesz egy köbméter beton ha megkötött.)


Sokan lebeszélnek, hogy magam keverjen, de vajon mi a matek?


febr. 7. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a matek, hogy kérj árajánlatot, az ingyen van. Így nem lehet megmondani.
febr. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

például:

[link]

Vagyis 30-50 a beton köbmétere +10k a mixer.

A pumpa meg 100-150k

febr. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A sódert súlyra adják + fuvar.Ha egyből mehet a beton a helyére,oda kell nyomatni.Időt, munkásokat takarítasz meg ezzel.Pontosan kiszámolni nem tudod,de mixerben maradtat is el kell valahova használni,vagy visszaviszi.

Híg betont 3 m3 nél többet nem raknak a mixerbe,mert az a legkisebb emelkedőnél is kifolyik. Ne a matekba bizzál.

febr. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

Az a matek hogy drága a cement! Mázsáját 9ezernél olcsóbban nemigen kapod meg. A betonos cégek viszont tonnaszámra veszik a cementet jóval olcsóbban, így a mixerbeton olcsóbb mint a házi kevert.

Tavaly kevertem házilag kb. 8m3 betont, utólag kiszámoltam és 40ezer Ft-ra jött ki köbméterje, és ez csak az anyagdíj: cement+sóder, vizet meg kútból húztuk.

De más lehetőség nem volt, nem egy jól hozzáférhető összefüggő nagy placcra ment ahová be lehetne nyomni a mixerbetont 1 perc alatt, tehát technikai okok miatt lett házi keverés.

Úgyhogy ha olyan helyre akarod, ahová be lehet nyomni akár pumpával, akkor azt javaslom a házi keverés helyett. Olcsóbb, gyorsabb, és a minőség is garantált, mert ha azt mondod hogy c25 betont kérsz, akkor nekik megvan a recept és ki van mérve súlyra a cement, sóder, vízmennyiség. Házilag meg nehézkes a mérés, a keverés kimerül az 1 lapát cement, 4 lapát sóder gyakorlatában vagy 1:3. És ez nem súlyalapú keverés, hanem térfogatalapú, pontossága változékony lehet.


Ha olcsón tudnál cementet szerezni, pl. 5ezer/mázsa,akkor azt mondanám hogy keverd magad. De sajnos baromi drága már a cement a kisember számára :(

febr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4#

Nálunk (tüzépen) pont van mixercement 8ezer/mázsa.


Ezt elírtam:"24 ezer a beton díja"

* 24 ezer a 3q cement díja, ami 1m³ sóderhoz menne kb.

febr. 7. 15:27
 6/6 anonim ***** válasza:
10 m3 beton bedolgozása (bár nem tudom milyen szerkezetről van szó, csak általánosítok) kb. 2 óra. Ez azt jelenti, hogy 8-kor nekiálltok betonozni, 11-re bonthatjátok a sört. Ha kézzel keveritek, hordjátok, stb. este 5-re se biztos, hogy kész. És ahhoz kb. 2x annyi ember is kell. Igen, a pumpának ára van, ami 20E/óra, és minimum 4 órát kell fizetni. A beton minősége is megbízhatóbb, mint kézi keverésnél. Anyagárban szerintem olcsóbb (vagy ugyanannyi), mint házi keveréssel, a szállítás és a pumpa a többlet, de az idő és az energia itt megtérül.
febr. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!