Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Örököltem egy házat 1200...

Örököltem egy házat 1200 m2-es telekkel. A telket szeretném megosztani, mert nekünk túl nagy. Mekkora költséggel jár kb. a közművesítés? Villany, víz, csatorna, áram, gáz...ezek a házban mind rendelkezésre állnak.

Figyelt kérdés

febr. 20. 23:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Először azt nézd meg a helyi építési szabályzat szerint mekkora a minimálisan kialakítható telekméret!
febr. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

2021-22 ben nekem ennyibe kerültek:

Telek:

Földmérő vázrajz: 100000

Tulajdoni lap hiteles: 3600

térképmásolat: 2250

Ügyvéd: 70000

Földhivatal telekmegosztási díj 2x12000

Földhivatal igazgatási szolgáltatási díj 2x6600

Földhivatal soronkívüli ügyintézés 2x10000


Víz:

Szabványos akna 65000

Földmunka géppel ~1 óra, egész nap itt volt ekkor 10000 ft/ óra és 10000 volt a kiszállás

víz óra (Pannon-víz) 39817


Szennyvíz (meglévő szennyvíz csatlakozást használva, mert ez volt az olcsóbb):

Csatorna geodézia (földmérővel, mert dombos területen volt a telek) 40000

Csatorna tervezés 50000

Föld munka géppel 2x10000

Kiszállás 2x10000

csövek 70 fm, idomok 130000 én csináltam

Nyomvonal felmérés földmérővel 40000

Szolgalmi jog bejegyzés 64200


gáz:

0 ft


Villany e.on:

Óra szekrény A+H: 613000

Áram bővítés 2x25A-ra: 196596

Föld kábel folyó métere 15 fm-en felül 6943 ft/fm


Optikai internet védőcső telekom:

0 ft

febr. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
*3x25A
febr. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező, az lehet hogy MOST nagy nektek ez a telek, de a későbbiekben már lehet hogy szükségetek lenne rá.

Ahogy 1-es írta, nézd meg mi ott a minimális telekméret!

Ha felezed a telket akkor is kiesik belőle az a sáv ami a hátsó telekhez fog vezetni, mivel általában az utcafront a keskenyebb és a megosztással elől lesz egy telek meg mögötte egy másik. Az első telek szélén egy autónyi sávot a hátsó telekhez biztosítani kell, minimum 3-3,5m szélességben, és a hátsó telek mérete enélkül a "nyél" nélkül kell elérje a minimális teleknagyságot.

Általában a szabadon álló házaknál a legkisebb telekméret 700nm, ha ikerházak vagy sorházak épülnek akkor lehet 300-400nm-es a telek. Vagyis feltehetőleg a telek megosztásával nem tudsz olyat kialakítani amire 2 rendes önálló családi ház kerülhetne, csak ikerházat tudnátok építeni. Azzal meg sok a probléma.

febr. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

2+

2 utca frontos telket osztattam.


Ha csak 1 utca front van akkor mindent ikresíteni kell.

febr. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#4 Tudomásom szerint nyeles telek kialakítására már nincs lehetőség, de javíts ki, ha nem így van.

Én is osztom ezt, hogy 1200m2-es telek nem nagy. A legkevésbé sem nagy. 600m2-es telkeken egymás szájában (hogy a szebbik felét mondjam az embernek) vannak a szomszédok, nálunk is ugyanez a helyzet, ha még egyszer lehetne, inkább megvenném, a mellettünk lévő telket, minthogy hagyom, hogy ide építkezzenek.

Egy telek kialakítása és annak közművesítése eladási céllal egy igen erős befektetés és elkell mondjam a vásárlók zömének fogalma nem lesz arról, hogy ebben mekkora pénz van. Azt értékelik, ha összközműves, csak nem megfelelő mértékben. Ugyanis tapasztalatom az, hogy sokan vesznek nem közművesített építési telket, majd látom rajtuk, mikor megtudják mennyi lesz a villany, akkor lesápadnak. Tehát nem lehet ezt a befektetést mindenkin visszaszedni, mert lövése nincs arról az mibe került, és inkább megveszi a közművesítés nélküli telket és hív engem és elmondom mennyi az annyi, és sápítozik, hogy egy kapavágás még nem történt és röpködnek a milliók az összközműre.

Előbb fektetném a pénzt egy fűnyíró traktorba, ha esetleg a fő probléma a rendben tartása.

febr. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%
#6 miért ne lenne rá lehetőség? Akkor egy nagy, hosszú telket nem is lehetne megosztani többet.
febr. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Önkormányzat hatáskörébe tartozik, hogy engedik-e a nyeles telket vagy nem.

Nekem a régi házam 1180 m2-es telken volt. Alapvetően az első 1/3-a volt csak kihasználva, és a hátsó felére ami a telek 40-50%-a volt, csak akkor mentünk mikor füvet nyírtunk. Én csak nyűgnek éltem meg.

Az új ház 585 m2-es telken van, 20 méteres utca fronttal. Nem gazdálkodok most sem, ahogy régen sem. optimalizálva lett az udvar kialakítás, azaz aminek kell, annak van helye, kb 300 m2 egybefüggő füves területem van. Ez szintén elegendő arra amire használjuk. És fél óra a fűnyírás!


A közművesítésnél még az árakat meg lehet emészteni, meg azt is, hogy 1 millióval biztosan számolni kell, de hogy ez 1-1,5 évbe kerül az már kifejezetten kellemetlen. Nekem konkrétan 1,5 év volt, és 1,7 millió!

febr. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyaz,pont jó.Addig örülj,míg jó messze van tőletek a szomszéd.

Én még a szomszéd telket is meg venném ha tehetném,sok kellemetlenségtől

kíméli meg magát az ember.Csak fű kell bele,vadvirágok,pár fa,nem kell azzal sokat foglalkozni se.

febr. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek. Az a gond, hogy nem élünk ott, ez csak nyaraló(kb. 2 óra az út) és a telek árából lett volna felújítva kicsit. De ahogy olvasom, meg ahogy számítottam is rá azért sok utánajárás, ami azért nem lenne egyszerű és igazából nem is annyira ragaszkodunk hozzá, így lehet inkább egyben megválunk tőle.


Egyébként a szomszéd telek is így lett felosztva, ha jól gondolom. Az egyetlen gond, hogy a ház elég széles, így tényleg csak L alakban lehetne osztani és az új telek utcafronti része elég keskeny lenne. A szabályozás szerint ha jól emlékszem 300 vagy 400 m2 a minimum. Utcafronti szélességre pedig nincs előírás.

febr. 21. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!