Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Napokban lett beépítve új...

Napokban lett beépítve új nyílászáró a régi ablakok helyére, érdemes tenni körbe ral szalagot?

Figyelt kérdés
Most olvastam a ral szalagról,isten igazán be lettek építve az ablakok csak mivel nem vagyok milliomos a visszajavítást nem kértem de már kicsit parázok a dologtól mert azt valahogy nekem kéne megoldani aztán tudják a többi alkotóelemet még felrakni csak most rá paráztam erre a ral szalag dologra.

febr. 29. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a klasszikus szalagra gondolsz azt már beépítés előtt fel kellett volna tenni (külsőt és a belsőt is). De vannak kenhetőek amit simán fel tudsz vinni utólag is.

Azt azért érdemes tudni, hogy a RAL szerinti beépítés a hab a tortán. Az ablakosok kb fele nem hallott róla a másik fele le akar róla beszélni a többinél meg feláras.

Nem akarlak lebeszélni róla, mert igen jó és fontos abban az esetben, ha az épület egyéb csomópontja, szerkezeti kialakítása is illeszkedik ehhez a passzívház-légtömör-hővisszanyerős "irányhoz".

Ha az épület egyéb része több sebből vérzik energetikai szempontból akkor nem feltélenül gondolnám ezt a "szent grálnak"!

febr. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1/


Hát nincs külső hőszigetelés a házon.sajnos nem vagyunk gazdagok a ház meg nem kicsi még édesapám építette annak idején.Én nem szentgrált szeretnék csak védelmet az ablak körül.Nézegettem ilyen kenhető valamiket hát az sem valami olcsó de ezt még én is feltudnám kenni soudal soundating wp,Soudal Soudatight LQ Black

Ezt akkor telibe a purhabos részre kéne rákenni,hogy alatta felette rendesen lefedje?Jó pár ablakit kisebbet nagyobbat meg vagy 4 ajtót körbe kéne kenni vele.

febr. 29. 23:20
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Így van. Síkban levágod a Pur habot, és lekened a terméknek megfelelően.

De én a helyedben nem költenék erre.

Csak simán lejavitanam.

márc. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3/

eddig én sem gondoltam erre csak olvasgattam a neten és pl találtam ezt a videót https://www.youtube.com/watch?v=iU_FCKVZnpo

eszerint befog ázni meg penészedni is fog ha nincs olyan fólia alkalmazva.

márc. 1. 00:45
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A RAL szalagnak semmi értelme, ha a porózus teglára ragasztod.

Kívülről szilózd meg, belülről meg simán javítsd le vakolattal vagy gipszkartonnal.

Ha a Pur hab vizes akkor annak az okát kell megszüntetni. A penész a párától képződik.

márc. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4!

Ha megakadályozod, hogy a csapadék bejusson akkor nem lesz gond.

Ha nagyobb a hézag (nem elég a szilo) akkor lehet kapni műanyag takaró profilt (tekercsben is). Le tudod zárni vele.

márc. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6/


Úgy lett az ablak beépítve,hogy kívül kőpor minden van és annak a határára vagy,hogy leginkább belül látszik ki a hab amivel körbenyomták.

márc. 1. 22:38
 8/8 A kérdező kommentje:

6/


Amit kell megteszek

márc. 1. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!