Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mekkora épületet lehet építeni...

Mekkora épületet lehet építeni bármiféle építési engedély nélkül?

Figyelt kérdés
márc. 11. 08:22
 1/6 anonim válasza:

Én úgy tudom, ha nem házhoz építed hozzá akkor nem szükséges engedély.

Persze függ attól is mit szeretnél, mi faluban lakunk, itt kb 30 éve lett építve az udvarra egy műhely és egy melléképület, engedély nem volt hozzá, de senkit nem is érdekelt azóta sem.

márc. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lakóépületet semekkorát. Melléképület, garázs, tároló, épülhet 100 légköbméterig. Google, első találat.
márc. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi, és ez a 100 légköbméter mit jelent?

Ez a nettó, hasznos belső tér, vagy a falakat, haszálatlan padlásteret is bele kell számolni?


Telekre építenék valami tárolóépüéletet.

márc. 11. 11:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Max. orommagasság 4.5m lehet nyeregtető esetén, féltető ("lapostető") esetén pedig 3.5m Abban az esetben számolandó bele a tető is a légköbméterbe, ha nincs mennyezet, avagy ha a tetőtér beépítésre kerül akár szintén tárolási céllal, de ezen van vita, hogy beleszámolandó vagy nem, én erre konkrétumot még nem találtam, csak egymással szembeálló állításokat. Annyit érdemes még tudni, hogy a HÉSZ-ben megvan határozva, hogy külterületen, ha arról van szó, lehet-e egyáltalán építkezni, ha lehet, akkor építhetsz maximum. A beépíthetőséget akkor sem lépheted át, ami szintén a HÉSZ-ben meghatározott (ált. 3%). Kell tartanod magad az ott leírtakhoz, hogy miből épülhet, tető burkolata mi lehet stb. továbbá ált. az is megvan határozva külterületen, hogy mi a legkisebb méretű telek, amire egyáltalán egy k....a budit lehet építeni, és ez is változó, ált. 750m2. Összességében annyit lehet tudni erről, hogy van olyan önkormányzat, ami baromira szigorúan veszi ezt, de ált. a többség nagy ívben tesz rá.
márc. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
márc. 11. 20:23
 6/6 anonim ***** válasza:

A melléképületekkel kapcsolatban, ha nincsenek szabályosan felvezetve a térképmásolatra, akkor eladáskor (ha a vevő banki hitelt venne fel) az értékbecslő a rendezetlen jogi státusz miatt csak a rendezést követően folytatja a munkát. Így a folyamat megakadhat akár fél évre is.

Ezt csak azért írtam, mert ez is hozzátartozik a teljes képhez, remélem segítség volt.

márc. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!